Zadru još jedan poraz te pad na posljednje mjesto

Zadar nije uspio odnijeti pobjedu iz Skoplja. Pad igre gostujuće momčadi u drugom poluvremenu, nakon potpuno izjednačenog prvog, razlog je slavlja domaćeg MZT-a u susretu 23. kola regionalne ABA lige.

Početak nije bio suviše dobar za momčad Ante Nazora, s obzirom da se u sedmoj minuti na semaforu nalazio rezultat 20:7 u korist Makedonaca, što sigurno nije upućivalo na povoljan razvoj događaja za goste. No, u drugoj četvrtini Zadar prebacuje svoju igru u višu brzinu i polako počinje rezultatski sustizati MZT.

U 11. minuti novopridošli Amerikanac u redovima plavo-bilih, Dwight Thorne, pogađa šut za dva poena te Zadar tako dolazi na prihvatljivih šest koševa zaostatka, odnosno postavlja se rezultat 28:22 za domaću ekipu. Do kraja poluvremena Zadar još aktivnije sustiže prednost protivnika te Toni Prostran koševima u zadnjim minutama uvelike doprinosi izjednačavanju rezultata i odlasku na odmor s 46 koševa na obje strane.

U 22. minuti momčad iz Krešinog doma dolazi do vodstva. Goran Vrbanc pogađa tricu za 49:51, no kratko je to vodstvo i nada u konkretan pomak na bolje trajala. Već u sljedećoj minuti tricom uzvraća Todor Gečevski te tada kreće nalet makedonske momčadi koji se do kraja susreta ne zaustavlja, pa tako do isteka trećeg perioda utakmice domaćini podižu svoje vodstvo na 13 poena.

U zadnjoj četvrtini kontinuirano se podiže prednost MZT-a u odnosu na nemoćne i neprecizne Zadrane, a posebno se ističe odlični Gjorgi Čekovski. Susret tako završava rezultatom 94:69 što je ipak, složit će se svi, rezultatski deficit koji si Zadar ne smije dopuštati.

Kod domaćina najviše su se istaknuli već spomenuti Čekovski s 29 koševa i Gečevski s 25, dok je u redovima poražene ekipe najefikasnji bio Ive Ivanov s 13 koševa, dok su ga pratili Franko Kaštropil i Romeo Travis s 12, a solidan broj poena zabio je i Prostran s 10 na svom kontu.

MZT se sada nalazi na sredini ljestvice, dok Zadar ovim porazom zauzima tužno i razočaravajuće posljednje mjesto (barem do završetka sutrašnjeg susreta Igokeee i Szolnokija), te u sljedećem kolu mora slaviti na domaćem terenu protiv Radničkog.