Zagreb iščupao pobjedu u Bedekovčini

Košarkaši Zagreba na najbolji su mogući način otvorili drugi dio prvoligaškog natjecanja. Pobjedom na teškom gostovanju u Bedekovčini, Mravi su pobjegli momčadi Zaboka na dvije pobjede razlike na tablici A1 lige i tako napravili važan korak prema plasmanu u Ligu za prvaka.

Zabok – Zagreb 76:78 (19:21; 34:38; 55:60)

Zabok: Zrnić 2, Žganec 2, Anzulović 3, Lež 10 (4as), Demo, Vlaić 20 (4sk), Črnjević 11, Marić 7, Palac 11, Tuđen, Kapusta 6, Čelebija 4.

Zagreb: Perić, Božić 15 (6sk, 3as)), Milekić, Mileković 5, Vuković 5, Batur 3, Marčinković 12, Šarlija 14 (6sk), Radoš, Vučić 12, Jelovčić, Kovačević 12.

Igrači Danijela Jusupa bolje su otvorili dvoboj i u 5. minuti, preko Marčinkovića, Šarlije i Batura, odvojili se na 14:6. Nakon minute odmora slijedi bolja igra domaćina, koševe postižu Lež i Vlaić, a Črnjević u završnici prve dionice ubacuje tricu za prvo vodstvo Zaboka 19:18. Ipak, u posljednjoj minuti tricu na drugoj strani stavlja Hrvoje Kovačević za minimalnu prednost Mrava na prvom predahu.

U 14. minuti Kovačević i Vučić vode goste do novog odvajanja (32:23), no jednako kao u prvoj četvrtini, Zabočani u vrlo kratkom periodu uspijevaju nadoknaditi zaostatak i tricom Leža u 19. minuti poravnati na 34:34. No, do poluvremena Zagreb ipak uspijeva doći do lagane prednosti s kojom odlazi na odmor (38:34).

Gosti iz Trnskog bili su u vodstvu i u nastavku ovog dvoboja, međutim, nisu uspjeli prelomiti pa je domaćin u nekoliko navrata dolazio do izjednačenja. Trice Milekovića i Marčinkovića donijele su Mravima plus pet na ulazu u posljednjih deset minuta susreta, gdje je njihova prednost sve do završnice dvoboja iznosila između četiri i osam koševa razlike.

No tada Jusupovi igrači čine nekoliko pogrešaka, što iskorištava domaćin i, koševima Vlaića i Leža, u posljednjoj minuti smanjuje na minimalnih 76:77 za goste. Kovačević potom pogađa samo jedno slobodno bacanje, što je, na kraju, ipak bilo dovoljno za zasluženu gostujuću pobjedu Zagreba.

U pobjedničkoj momčadi petorica igrača zabilježila su dvoznamenkasti broj koševa, a među njima najefikasniji bili su Luka Božić s 15 i Marino Šarlija s 14 koševa, dok su po 12 ubačaja zabilježili Hrvoje Kovačević, Pavle Marčinković i Hrvoje Vučić. Antonio Vlaić s 20 koševa bio je najzapaženiji u momčadi Zaboka, dok su po 11 poena za domaćine dodali Antonio Črnjević i Filip Palac.

U sljedećem kolu Zagreb će u Trnskom dočekati Ribola Kaštelu, dok je momčad Zaboka slobodna.