Zagreb neokrznut prošao kroz Goricu

Košarkaši Zagreba u susjednoj su Velikoj Gorici pred tristotinjak gledatelja sa 70:78 savladali domaću Goricu i tako ubilježili svoju četvrtu ovosezonsku pobjedu.

Gorica – Zagreb 70:78 (15:16; 30:42; 47:67)

Gorica: Majcunić, Rogić 12 (5 sk, 5 as, 4 ol), Petrović 10, Herendić 6, Kuga 2, Grill, Tomić, Žižić 19 (15 sk, 3 bl), Krasić 14, Pašalić 2, Gazić 3, Primorac 2.

Zagreb: Blajić, Perić, Božić 7 (8 sk, 4 as), Milekić, Mileković 3, Vuković, Radić 8 (9 sk), Batur 15, Marčinković 21 (6 sk), Šarlija 6 (8 sk), Vučić 10, Vladović 8 (6 as).

Čitav susret domaćini niti jednom nisu bili u vodstvu, pa ni u prvoj četvrtini koja je završila minimalnim vodstvom Mrava 15:16. Tricom Pavla Marčinkovića gosti u 13. minuti dolaze do prvog dvoznamenkastog vodstva (15:25), a isti igrač u posljednjoj minuti prvog poluvremena polaže za 25:42, što je bilo najveće vodstvo Zagreba u prvih dvadeset minuta. Do odmora su domaćini mini-serijom 5:0 smanjili zaostatak na pristojnijih -12 (30:42).

Bolje su gosti iz Trnskog otvorili i nastavak susreta, a posebno raspoloženi u prvih nekoliko minuta nastavka bili su Marčinković i Hrvoje Vučić. Zagreb je u nekoliko navrata treće četvrtine digao prednost na preko 20 poena, a Bariša Krasić potrudio se da se na posljednji odmor ode s rezultatom 47:67. U posljednjih deset minuta Goričani su ušli znatno odlučnije i nakon pet minuta smanjili zaostatak na deset poena (61:71), ali za nešto više od toga nije bilo ni snage ni vremena.

Zagrebaši su do pobjede došli na pogon dvojice od ukupno petorice Zadrana koji igraju u žutom dresu. Marčinković je u 23 poena ugradio čak pet trica iz šest pokušaja, a učinku je dodao i šest skokova i tri asistencije, dok je Ivan Batur susret završio s 15 poena. Domaćinima nije pomogla ni sjajna predstava Ante Toni Žižića, koji je uz samo jedan promašaj iz igre ubacio 19 poena, uhvatio čak 15 skokova i podijelio tri blokade, za ukupnu valorizaciju 34.

U sljedećem kolu Zagreb je domaćin Kvarneru 2010, dok košarkaši Gorice putuju u Zabok.