Zagreb uvjerljiv protiv Šibenika

U utakmici 12. kola Lige za prvaka Zagreb je u Trnskom slavio protiv Šibenika. Od samog početka Mravi su kontrolirali susret i bez većih problema odnijeli pobjedu koja ih i dalje drži u igri za četvrto mjesto i doigravanje.

Zagreb – Šibenik 92:73 (26:20; 50:34; 69:54)

Zagreb: Šarac 3, Halilović 6, Mileković 11, Brnas 12, Vuković 8, Sertić 3, Novačić 21, Milatić, Blajić 8, Dojkić 2, Marčinković 18, Madunić.
Šibenik: Radovčić 4, Andabaka, Mišić, Kalpić 6, Bašić 13, Blaće 2, Vukičević 10, Španja, Šamadan 23, Badžim 3, Petani 12 (7 sk, 9 as).

Zagreb je s tri trice otvorio utakmicu, a već nakon pet minuta igre je pobjegao na deset razlike. Gosti su nakon toga zaigrali bolje i smanjili prednost, ali početkom druge dionice momčad Danijela Jusupa radi seriju i bježi na velikih 39:22. Pokazat će se kasnije da je taj kratki period igre bio ključan u pobjedi jer se gosti više nisu uspjeli vratiti u susret. Na veliki predah otišlo se s rezultatom 50:34.

U nastavku se igralo koš za koš, a ispuštanje pobjede niti jednog trenutka nije dolazilo u pitanje. Treća četvrtina završena je s plus 15, a konačni rezultat glasi 92:73. Ivan Novačić bio je najefikasniji kod Zagreba s 21 poenom. Najbolju partiju od kada je potpisao za Zagrepčane je pružio Pavle Marčinković s 18 poena. Goste je po običaju predvodio Ljubo Šamadan s 23 poena.

U sljedećem kolu obje momčadi čekaju dvoboji s ABA-ligašima. Zagreb će ponovno biti domaćin. U goste im dolazi Zadar dok će u Šibenik na Baldekinu dočekati Cedevitu.