Cedevita razbila Alkar u Vukovaru

Košarkaši Cedevite upisali su laganu pobjedu nad Alkarom. Pokazali su se kao “loš domaćin” nepruživši praktički ništa gostima. Od prve minute utakmica je bila “jednosmjerna ulica”.  Susret se inače odigrao u Vukovaru s ciljem promoviranja košarke u malim sredinama, a i kako bi se pomoglo košarci u tim sredinama. Odaziv publike je bio dobar, nastupale su atraktivne Cedevitašice, bilo je i nagradnih igara.

Cedevita – Alkar 106:63 (28:15; 54:26; 81:45)

Cedevita: Zubčić 4, Ramljak 9, Baždarić 11, Nurkić 18, Babić 13, Suton 2, Mazalin 17, Smith, Pešut 5, Delaš 8, Bilan 19, Baltić

Alkar: Mikulić 10, Gaurina 9, Vitali 19, Kanaet 7, S. Modrić 9, Jur. Boban 3, J. Boban, M. Modrić 2, Švalina 2, Bužolić 2

Pet koševa u nizu Babića te zakucavanje Ramljaka dovelo je Cedevitu do 11:3 na samome početku susreta. Gosti su pokušali uzvratiti preko Vitalija, ali nisu to dopustili Baždarić i Babić pa su Vitamini zaključili prvu dionicu s plus 13.

Ubrzo su se nadovezali Delaš s dvije trice te Mazalin s polaganjem pa je prednost narasla i na plus 20 u 13. minuti susreta. Zatim je Gaurina pokazao da se gosti ne predaju tako lako povezavši par dobrih akcija. No, sjajnom Babiću se priključio i Bilan koji je odigrao solidno prvo poluvrijeme s devet poena i pet skokova te je zajedno sa Zubčićem u potpunosti iskontrolirao skok (54:26).

Cedevita je ostatak susreta iskoristila za popravljanje koš razlike. Važno je spomenuti i jako dobru igru mladog Lovre Mazalina koji je odlično iskoristio pruženu minutažu (17 poena, tri asistencije i tri ukradene lopte). Zajedno je s Bilanom i Nurkićem vrlo dobro odradio drugo poluvrijeme, naročito treću četvrtinu.

Do kraja je bilo pitanje s kojom će razlikom Sinjani otići iz Vukovara. Ništa za njih još nije izgubljeno, još su u igri za četvrto mjesto. U idućem kolu ih očekuje utakmica odluke jer će ugostiti Jolly, inače izravnog konkurenta u borbi za četvrto mjesto.