Zagreb uvjerljiv protiv Slavonskog Broda

U zadnjoj utakmici 4. kola A1 lige, Zagreb je na domaćem terenu u Trnskom svladao momčad Slavonskog Broda. Očekivano, domaći su dominirali tijekom cijelog susreta i došli do treće pobjede.

Zagreb – Slavonski Brod 96:76 (23:12; 44:31; 73:57)

Zagreb: Žganec 10, Šarac 10, Segarić 5, Halilović 20, Mileković 4, Brnas 10, Tešija 8, Vuković 8, Sertić 2, Novačić 11, Milatić, Dojkić 8.
Slavonski Brod: Tokić, Kljaić 10, Šljuka 8, Hajdić 4, Živković 10, Šamija 19, Blažević 8, Fodor 11, Kristijan 3, Soldo 3, Šango, Šebalj.

Furiozno je Zagreb krenuo u utakmicu, a već nakon pet minuta vodi deset razlike. U tom dijelu istaknuo se Bruno Žganec, brat ozlijeđenog Karla, sa šest poena. Neven Plantak bio je prisiljen nešto promijeniti u svojoj momčadi, ali s obzirom na kratku klupu nije imao lijeka za odlični Zagreb.

Predvođeni Miralemom Halilovićem koji je u prvom poluvremenu ubacio deset poena, Mravi u 16. minuti bježe gostima na 17 razlike. Do odlaska na veliki odmor prednost je ipak bila manja, ali dojam potpune inferiornosti je i dalje ostao.

Momčad Danijela Jusupa nastavila je u istom ritmu i u drugom dijelu. Nakon četiri minute igre već su bili na plus 20, a prednost su održavali do samog kraja treće dionice kada Nikica Šljuka s pet uzastopnih poena smanjuje na 16. Bilo je jasno da će Zagreb doći do pobjede, samo je bilo pitanje s kojom razlikom. Utakmica je završena s rezultatom 96:76.

Svi igrači Zagreba dobili su priliku u večerašnjem susretu, a predvodio ih je fenomenalni Halilović s 20 poena, 10 skokova, 6 asistencija i 2 blokade. Na drugoj strani Dominik Šamija ubacio je 19, dok je Niko Blažević zabio 8 uz 10 asistencija.

Zagreb je ovom pobjedom na omjeru 3-1, a jedini poraz doživjeli su u prošlom kolu kod Kvarnera. U sljedećem kolu idu na teško gostovanje u Bedekovčinu kod Zaboka. Slavonski Brod naredni vikend ugošćuje Dardu, jedinu momčad koja uz njih nije upisala pobjedu.