C-1 sjever: Međimurje Globetka na 2:0

Odigrano je drugo kolo C-1 lige sjever u kojem je Međimurje Globetka zabilježila i drugu uvjerljivu pobjedu, Grafičar II je bio očekivano bolji od Kotoribe, Mladost je bila bolja od Preloga, a Lepoglava je nadjačala Donji Kraljevec.

Međimurje Globetka – Nedelišće 87:55 (24:18, 42:36, 69:46)

Međimurje Globetka: Golubić A. 15, Zaspan 14, Marković 11, Vugrinec 11, Levačić 9, Benčik 8, Ostoja 6, Franjić 5, Vurušić 4, Dolovski 2, Golubić N. 2, Radek

Nedelišće: Šegović 15, Gospočić 13, Jalušić 10, Marciuš 7, Golik 4, Pintarić 2, Ganzer 2, Posedi 2, Bašek, Sudec.

Nedelišće je pružalo dobar otpor prvacima lige u prvih 20 minuta susreta kada su zaostajali šest poena razlike. Susret je riješen u trećoj četvrtini koju Međimurje Globetka dobiva s 27:10 i u posljednjih deset minuta ulazi s nedostižnih plus 23. Domaći je sastav u posljednjoj četvrtini prednost povećao na visoka 32 poena razlike.

Aleksandar Golubić s 15 koševa i Boris Zaspan 14 najbolji kod pobjednika. Kod Nedelišća, Ivan Šegović 15 koševa, a Pavao Gospočić je dodao 13.

Grafičar II – Kotoriba 69:55 (14:10, 30:20, 49:32)

Grafičar II: Puštek 13, Beser 13, Križanić 11, Papp 8, Jalšovec 7, Novak 6, Petrinić 4, Mezga 3, Krleža 2, Dianušić 2, Slatina, Kolak.

Kotoriba: Munka 16, Zvošec A. 11, Zvošec F. 11, Ujlaki R. 11, Ujlaki N. 6

Grafičar II bio je očekivano bolji od desetkovane Kotoribe koja je na susret u Ludbreg stigla sa samo pet igrača, a trener je bio peti igrač. Što se dešava u košarkaškom klubu “Kotoriba” neznamo, ali očito nešto ne štima pošto su u prvom kolu nastupili sa samo sedam igrača, a sada u drugom sa samo pet. Grafičar je bio bolji u prve tri četvrtine u kojima je skupio 17 koševa prednosti. Kotoriba je uspjela dobiti posljednji period pa je na kraju završilo pobjedom domaćina od 14 koševa razlike.

Vedran Puštek i Siniša Beser najbolji u redovima pobjednika s po 13 koševa dok je kod Kotoribe najviše zabio Goran Munka, 16.

Lepoglava – Donji Kraljevec 73:62 (22:22, 39:40, 52:50)

Lepoglava: Karpov 18, Grđan 18, Canjuga 12, Maček 9, Taučer 8, Cujzek 5, Bajsić 3, Žulić, Banić, Štefanek, Stanković, Paska.

Donji Kraljevec: Ivanović D. 27, Švenda D. 11, Ružić 9, Švenda T. 8, lepen 3, Štefan 2, Sinković G.K. 2, Švenda G.  Sinković G.L. Ivanović J. Branilović, Balent.

Lepoglava je susret protiv Donjeg Kraljevca riješila u posljednjoj četvrtini. Nakon izjednačene prve tri četvrtine u kojima su domaćini skupili dva poena prednosti pitanje pobjednika bilo je riješeno u zadnjoj četvrtini. Nju su puno bolje odigrali domaćini i dobili je s devet koševa razlike. Slavili su na kraju pobjedu od 11 koševa prednosti.

Karpov i Grđan najbolji u redovima Lepoglave s po 18 koševa. David Ivanović kod Donjeg Kraljevca čak 27 poena, a Danijel Švenda dodao je 11.

Mladost – Prelog 68:54 (16:16, 32:25, 49:40)

Mladost: Terek D. 24, Vehtersbah 18, Drk 16, Terek M. 5, Bjelobrk 4, Vugrinec 1, Mlinarić, Hajdinjak, Borković.

Prelog: Poredoš 15, Novosel 10, Šarić 9, Jelenić 8, Ciglar M. 4, Ciglar D. 3, Blažona 3, Poljak 2, Podvezanec.

Mladost je na krilima dojučerašnjeg igrača A-2 ligaša Čakovca, Darka Tereka stigla do pobjede nad Prelogom. Prva četvrtina završava s neriješenih 16:16, a u drugom periodu Mladost dolazi do sedam koševa prednosti. Nakon trećeg dijela povisili su prednost na devet koševa razlike. Mladost nije dozvolila u posljednjoj četvrtini Prelogu da se približi, a na kraju su slavili s 14 koševa razlike.

Ranije spomenuti Terek u redovima pobjednika 24 poena, Petar Vehtersbah Stojan zabio je 18. Matija Poredoš najbolji kod Preloga s 15 koševa, a Novosel je pridodao 10.

Na ljestvici vodi Međimurje Globetka s dvije pobjede iz isto toliko susreta, a zatim redom slijede Grafičar II, Lepoglava, Prelog, Mladost i Nedelišće s po jednom pobjedom i porazom, Dubravčan je na sedmom mjestu s jednom pobjedom, ali odigrali su samo jednu utakmicu tako da imaju susret manje od ostalih. Na začelju su Kotoriba s dva poraza i Donji Kraljevec s jednim porazom iz jedne utakmice.