Zagrebu mlađekadetski turnir u Karlovcu

Mlađi kadeti Zagreba osvojili su 6. Novogodišnji turnir u Karlovcu koji se igrao u organizaciji Košarkaškog kluba Šanac. U finalu su rezultatom 78:55 pobijedili Cedevitu. Prošlogodišnji pobjednik Cibona osvojila je treće mjesto, Rudeš je bio četvrti, a u utakmici za peto mjesto Dubrava je pobijedila domaćina Šanac.

U finalnoj utakmici Mravi su na krilima dobre igre Marina Mihalića (18) i Petra Ogrizovića (18) u drugoj četvrtini (29:10) napravili veliku razliku tako da pitanje pobjednika do kraja utakmice nije dolazilo u pitanje. Cedevitu je predvodio Leo Valenčak s 18 postignutih poena.

Puno neizvjesniju utakmicu odigrao je Zagreb u utakmici skupine protiv prošlogodišnjeg pobjednika turnira Cibone. Cibosi su na poluvremenu gubili s 12 razlike, u nastavku su igrači Antonia Horgasa igrali puno bolje, sustigli su Zagrebaše, ali su na kraju ipak bili kratki za pola koša. I u ovoj utakmici Mrave je predvodio Mihalić s 18 poena, a u sastavu Cibone dobru utakmicu su odigrali Lucijan Matanović (28) i Marko Montana (17).

U utakmici za 3. mjesto Cibona je bila uvjerljiva protiv Rudeša 99:52, a peti su igrača Dubrave koji su pobijedili Šanac 64:60. Spomenimo da je Dubrava zbog turnira u Čakovcu i Berlinu igrala s godinu dana mlađim igračima.

Za najboljeg igrača turnira izabran je Mihalić iz Zagreba, Antonio Vujasinović iz Rudeša s 65 koševa bio je najbolji strijelac, a Daniel Sedlo iz Dubrave odnio je nagradu u natjecanju za najboljeg tricaša.

I ove godine košarkaški radnici iz Karlovca pružili su užitak igranja košarke mladim igračima iz regije, a ovaj turnir je pokazao da će liga mlađih kadeta Centar, koja uskoro kreće, biti vrlo zanimljiva i neizvjesna.