Kup: Split uvjerljivo do Final Foura

U četvrtfinalnom susretu Kupa Krešimira Ćosića Splićani su bez većih problema na gostovanju svladali A1 ligaša, Osječki sokol i tako se plasirali u završnicu natjecanja. Splićani su time u dva dana upisali dvije vrlo važne gostujuće pobjede.

Gosti su bolje otvorili susret te su već u petoj minuti košem Josipa Sobina poveli 12:4. Ipak, Osječani nisu dopustili da Splićani rano prelome utakmicu, ponajviše zahvaljujući dobroj igri Aljoše Šarca i Ivana Tomeljaka te dvije minute prije kraja prvog dijela izjednačili rezultat.

Osječani su košem Veljka Budimira pred kraj poluvremena čak imali prednost od 28:26, ali Žuti su podigli svoju igru i na poluvrijeme odtišli s prednošću od šest poena razlike (31:37).

Nakon odmora Split pojačava ritam, koji domaćini nisu mogli pratiti. Prednost se konstantno povećavala i za manje od tri minute igre ona je bila dvoznamenkasta, a četiri minute prije kraja četvrtine Splićani su otišli na ogromngih +21 (58:37). Do kraja utakmice Žuti su rutinski priveli utakmicu kraju i pobijedili s 93:69.

Najbolji u redovima pobjednika bili su Vedran Vukušić s 16 poena i tri asistencije te Sobin s 14 poena i deset skokova. Kod domaćina raspoloženi su bili Tomeljak s 19 poena i Šarac s 16 poena, oba nekoć igrači Splita.

Važno je napomenuti kako su se svi igrači Splita upisali u strijelce i da su svi koji su nastupili upisali barem jednu asistenciju, ukupno čak 21. Jedino je Nikola Vujčić odgledao susret s klupe.

Osječki sokol – Split 69:93 (16:20, 31:37, 43:62)

Osječki sokol: Tucaković, Šarac 16, Budimir 12, Mario Raič 2, Ćosić 2, Marko Raić 1, D. Radoš 13, Tomeljak 19, Križanac 4, T. Radoš, Kozić.
Split: Subotić 10, Reinholt 4, Vujčić, Kraljević 11, Markulin 5, Krušlin 9, Dijan 9, Sobin 14, Mimica 10, Vukušuć 16, Mavra 5.