ŽKK Novi Zagreb kadetski prvak Hrvatske

Ženski košarkaški klub Novi Zagreb novi je kadetski prvak Hrvatske, danas su u finalnoj utakmici na krilima dobre igre Ivane Dojkić bili bolji od Trešnjevke rezultatom 63:49.

U utakmici za treće mjesto Podravac je savladao Vodice 59:50.

[rezultat zid=113]

Predvođene izvrsnom Ivanom Dojkić kadetkinje Novog Zagreba su u reprizi lanjskog kadetskog finala obranile naslov te još jednom podigle pehar za najbolju kadetsku ekipu u državi.

Od početka susreta je bilo vidljivo da mlade Lupice imaju bolji dan od Trešnjevke te da bi mogle slaviti.

Iako su kroz cijeli susret igračice Trešnjevke prijetile i stalno bile na malom zaostatku u niti jednom trenutku nisu uspijevale okrenuti susret u svoju korist što im je na kraju donijelo poraz.

U tri četvrtine bolje su bile igračice Novog Zagreba dok je samo drugi period igre dobila Trešnjevka što je dovelo do konačnog rezultata 63:49.

U pobjedničkim redovima tri najbolje su bile Ivana Dojkić s 28 poena, Darija Mijatović s 15, te Tihana Stojsavljević s 11 poena i 15 skokova dok kod poraženih Iva Slonjšak je postigla 20, a Anita Kelava 10 poena.

[rezultat zid=112]

Košarkaškom Virju treba odati priznanje, kadetkinje Podravca su treća selekcija kluba koja je u posljednje tri godine izborila završnicu Prvenstva Hrvatske.

Igračice Ivice Molnara zasluženo treće mjesto su osigurali u drugoj i trećoj četvrtini u kojoj su napravili razliku od 13 poena prije posljednje četvrtine. U posljednjem dijelu kadetkinje Vodica nisu uspjeli dovesti utakmicu u rezultatsku neizvjesnost, ali kao i njihove današnje protivnice mogu biti zadovoljne s ovogodišnjim rezultatima.

Valentina Šimunić s 22 poena i 8 skokova te Lorena Mornar s 11 ubačaja i 17 uhvaćenih lopti su bile najbolje u sastavu pobjedničke ekipe dok je Josipa Silov s 19 poena bila jedina dvoznamenkasta kod Vodičanki.