Žorić “ubio” Brokere

Luka Žorić bio je i više nego efikasan. Cibona je na krilima Žore svladala Vrijednosnice Osijek u Gradskom vrtu rezultatom 69:86. Centar Vukova bio je raspoložen pa je završio utakmicu s čak 31 poenom i sedam skokova.

HT Premijer liga, 23. ožujka

Vrijednosnice Osijek – Cibona 69:86 (12:23, 25:26, 16:20, 16:17)

VROS: Šarac 6, Markulin 7, Turalija, Taylor 14, Lindbom 16(7sk), Došen 8, Krolo 4, Anzulović, Bačić, Vrkić 2, Tomsick 12

CIBONA: Tomas 2, Rozić 11(9sk), Žorić 31(7sk), Bilinovac 5, Ratkovica 14, Uljarević 7, Novačić 2, Ljubičić 2, Jularić, Bošnjak, Ćorić 10, Gilbert 2

Žorić i Marin Rozić su praktički sami odveli Cibonu na plus deset nakon nepunih osam minuta igre. Rijetko se događa, ali Rozić i Žorić bili su jedini strijelci “Vukova” u prvoj četvrtini koju zagrebačka momčad završava s 11 poena viška na svom kontu.

Njihov niz prekida Marko Tomas zakucavanjem na otvaranju druge dionice. Ratkovica i Ljubičić donose Cibosima i 16 poena razlike nakon 15 minuta igre. Međutim, domaćini do poluvremena smanjuju na još aktivnih 12 poena zaostatka. Luka Žorić ubacio je 18 koševa za 17 minuta igre u prvom dijelu.

Taylor veže dvije trice pa Osječani smanjuju na osam poena razlike. No, Žorić i Ratkovica u samoj završnici treće četvrtine 8:0 serijom donose plus 16 Ciboni (53:69). U nastavku gosti bez koša više od tri i pol minute pa “Brokeri “smanjuju na 11 poena zaostatka.

Dobro su odreagirali potpuno svježi Andrija ĆorićDominic Gilbert, a priključio se i Bilinovac pa se u posljednje tri minute ulazi s rezultatom 64:80 za Cibonu. Priči je ubrzo došao kraj. Zagrepčani mirno privode utakmicu kraju uz jednu od boljih Žorićevih partija u sezoni.