Split slavio protiv Gorice na Gripama

Momčadi Splita i Gorice sastale su se na Gripama u sklopu 1. kola HT Premijer lige. Nakon vrlo dinamične utakmice prepune zanimljivih poteza do pobjede je ipak došla domaća momčad.

Split – Gorica 71:65 / Gabrić 16, Bajo 13, Perković 13 – Brzoja 10, Vučić 10

Toplo-hladno djelovala je igra na obje strane u prvom poluvremenu. Igralo se po principu dva-tri briljantna poteza s obje strane pa par amaterskih pogrešaka što je rezultiralo igrom koš-za koš uz dosta “fizičke” košarke i energije. Niti jedna momčad se nije uspijevala značajnije odvojiti, a vrijedno spomena je jedino početnih 0:6 od strane Sesarove momčadi. Na poluvrijeme Split odlazi s vodstvom od dva poena razlike (33:31) gdje vrijedi izdvojiti individualni učinak Cunnighama koji se solidno predstavio publici na Gripama. Svakako je pozitivno za vidjeti vrlo dobar odaziv splitske publike koja je lijepo popunila dvoranu.

S 5:0 mini serijom Tonija Perkovića Split otvara drugi dio pa Josip Sesar vidno ljut hitno reagira minutom odmora. No izgubljene lopte koštale su skupo ekipu Gorice pa Split ubrzo bježi na visokih 11 poena razlike nakon zakucavanja Kalajžića u kontri. Ritam u zadnje četiri minute treće dionice znatno opada jer su obje momčadi brzo ušle u bonus pa smo često svjedočili slobodnim bacanjima. Splićani su držali vodstvo bez poteškoća, no u zadnjih deset sekundi primaju četiri poena i Gorica se potpuno vraća u igru na ulasku u četvrtu četvrtinu (50:46).

Gabrić i Perković tricama iz desnog kornera donose Splitu plus osam na polovini posljednje dionice pa Sesar ponovno zove minutu odmora kako bi smirio jurnjavu po parketu. Gosti ipak smanjuju na 62:60 tri minute prije kraja. Idući napad uzvraća Perković tricom i nastaje “cirkus” zbog unošenja u lice treneru gostujuće ekipe. Strasti se ubrzo smiruju te slijedi penal završnica. Gabrić pogađa jedno bacanje od dva za plus tri Splita i Gorica ima priliku za izjednačenje u zadnjih 11 sekundi. Međutim, Mazalin gubi loptu uz aut liniju i Splićani upisuju svoju prvu prvenstvenu pobjedu.

Tomislav Gabrić sa 16 poena i šest skokova bio je najefikasniji igrač utakmice. Darko Bajo ubacio je 13 uz sedam skokova. Toni Perković također se priključio s 13 poena, a Pavle Marčinković postigao je 10 poena uz devet skokova i pet asistencija.

Na drugoj strani jedini dvoznamenkasti bili su Mislav Brzoja i Ivan Vučić, oba s 10 poena