Zvezda i MZT uspješni

U 12.kolu ABA lige od ostalih subotnjih susreta pobjede su ubilježili Crvena Zvezda, koja je upisala laganu pobjedu protiv Radničkog i MZT, koji je svladao Krku nakon neizvjesne završnice.

[rezultat id=277]

Gosti su bolje otvorili utakmicu i već nakon pola četvrtine imaju osjetniju prednost(13:6). Zvezda je na kratko uhvatila prikljucak ali gosti na krilima Ratka Varde imaju dvoznamenkastu prednost pred kraj prve četvrtine(27:16). Zvezda na prvu stanku ipak odlazi s prihvatljivih 27:21.

U drugoj četvrtini, domaćini su zaigrali nešto agresivniju obranu, no to je bilo daleko od njihovih najboljih partija ove sezone. Do poluvremena su uspjeli smanjiti na četiri koša zaostatka (46:42).

U nastavku na teren izlazi Zvezda iz prošlih susreta na krilima Rakočevića rade seriju 20:6 i tako  preokrenuli  rezultat u svoju korist (62:52). Do kraja utakmice Crveno-beli nisu dopustili gostima da se vrate, odgovornost je u ključnim trenucima preuzeo kapetan Rakočević i mirno priveo utakmicu kraju. Završilo je s 87:73 za Zvezdu.

Najbolji u redovima pobjednika bili su Igor Rakočević s 20 poena i 6 asistencija i Boris Savović koji je ubacio 14 uz 12 skokova. Kod Radničkog su se najviše istaknuli  Terrico White s 18 poena i 7 skokova i Aleksandar Ćapin sa 16 poena i 4 ukradene lopte.

[rezultat id=278]

Počelo se tvrdo i agresivno s obje strane. No, nijedna momčad ne uspijeva napraviti veću prednost ili veću seriju pa se igra u egalu tijekom cijelog prvog perioda(20:20). U nastavku ista priča, i dalje se igra tvrdo i koš za košem cijelo prvo poluvrijeme na koje se otišlo s prednošću domaćina od dva koša razlike(41:39).

U nastavku domaćini na krilima Otaševića rade mini seriju te se odvajaju na prvo osjetnije vodstvo u susretu(63:54). No, gosti se na krilima Lorbeka do kraja četvrtine uspijevaju vratiti u egal(69:65). U posljednjoj dionici tricom Davisa MZT se odvaja(74:69), ali gosti opet uzvraćaju preko Lorbeka(74:74) u 35.minuti. Do kraja domaćini ipak pokazuju mirnu ruku u ključnim trenucima i Gečevski tricom minuti prije kraja za 84:80 lomi susret i s linije slobodnih bacanja povećava vodstvo do kraja susreta. Završilo je s 92:88 za MZT.

Najbolji kod MZT-a bili su Todor Gečevski s 21 poenom i Damjan Stojanovski s 26 poena. Kod gostiju su najefikasniji bili Domen Lorbek s 21 poenom i Uroš Lučić sa 17 poena.