Cibona poražena u Laktašima

Košarkaši Cibone odigrali su veoma dobru utakmicu protiv vodeće ekipe prvenstva ali ipak upisali osmi poraz. Sa druge strane Igokea je ovom pobjedom potvrdila svoje prvo mjesto na tablici i nastavak niza bez poraza na domaćem terenu.

Cibona je utakmicu otvorila dosta kvalitetno a Strawberry je bio najaktivniji na početku postigavši većinu poena Cibone na otvaranju. U nastavku prvog dijela Cibona je došla i do prve osjetnije prednosti pri rezultatu 19:10. U igru tada ulazi mladi Šarić i pravi nekoliko pogrešaka koje vraćaju domaćina u igru a serijom 8:0 gdje je dominirao Štemberger sjajnim šutom za tri poena. Igokea se u potpunosti vraća u utakmicu. Do kraja perioda domaćin je i poveo a prvi dio završava rezultatom 27:23.Početkom drugog perioda u igru kod Cibone ulazi novi igrač Smush Parker koji je odmah pokazao da se radi o veoma dobrom igraču. Parker je odigrao nekoliko veoma dobrih poteza kojima je razigrao svoje suigrače . Drugi period uglavnom je bio izjednačen gdje se igralo koš za koš bez prevelike prednosti sa obje strane.

Početak drugog poluvremena opet je otvoren dosta izjednačeno, Igokeu su u tom razdoblju predvodili Edwards i Dozet dok je kod Cibone Zubčić odigrao kvalitetno nekoliko minuta gdje je držao Cibonu u rezultatskoj neizvjesnosti. U 24. minuti Edwards je napravio brutalan prekršaj na Šariću a suci se ipak nisu usudili isključiti ga iz igre iako je to itekako zaslužio. Nakon toga ružnog događaja Cibona je zaigrala još bolje i agresivnije a tricom Zubčića u posljednjim sekundama trećeg perioda Cibona je došla na samo jedan poen zaostatka pri rezultatu 72:71. Posljednji period Igokea otvara serijom 8:0 što se na kraju pokazalo i odlučujuće. Domaćina su u tim trenucima kada se utakmica odlučivala preedvodili Jorović i Štemberger sa pogođenim tricama, a posebno je važna trica Jorovića pri rezultatu 89:84. Do kraja iskusni igrači domaće ekipe priveli su utakmicu kraju i
upisali 11 pobjedu.

Štemberger je predvodio domaćina sa 21 poenom, Jorović i Hammonds također su odigrali kvalitetno sa 15 odnosno 11 poena. Kod Cibone Strawberry je odigrao veoma dobro sa 20 poena, 7 skokova i 5 ukradenih lopti. Uz Strawberrya novi igrač Parker pokazao je da će biti veliko pojačanje. Za 20 minuta na parketu upisao je 14 poena i 3 asistencije.