Zvezda lagano do pobjede protiv Cibone

Crvena zvezda je stigla do 12. uzastopne pobjede u ABA ligi. Vodeća momčad regionalnog natjecanja je i dalje neporažena nakon gostovanja u Zagrebu koje bi u nekim prošlim vremenima bilo uvijek okarakterizirano kao pravi derbi, barem u rezultatskom smislu to posljednjih godina više ne vrijedi. Beograđani su se prošetali Draženovim domom iako su Vukovi solidno parirali 30-ak minuta.

ABA liga, 12. kolo, 22. prosinca

Cibona – Crvena zvezda 54:76 (18:24, 13:14, 17:22, 6:16)

(M. Ljubičić 17, Marić 12 – Baron 16, Ojo 15)

Domaćini su bili vrlo dobri u prvom dijelu te su još nakon poluvremena imali aktivnih minus sedam. No, ključnom se pokazala posljednja četvrtina gdje su izabranici Ivana Velića ostali na vrlo slabih šest poena. Serija 12:2 bila je dovoljna Crveno-bijelima da se odvoje na 72:50 i tu je priči bio kraj.

Gosti su potpuno nadskakali Vukove te se još većim problemom pokazao nedostatak pravog centra. Michael Ojo je to iskoristio na drugoj strani te je potpuno zagospodario reketom u oba pravca. Zvezdin centar je na kraju upisao double-double, ostvarivši 15 poena i 10 skokova.

Kontrola skoka bila je uvjerljivo na strani Beograđana (42 nasuprot 24 skoka Cibone), iako su imali čak 19 izgubljenih lopti. Uz Oja, Baron je dodao 16 poena, a kod Cibone se istaknuo Marko Ljubičić sa 17 poena i Igor Marić s 12 ubačaja (četiri trice).