Zvezda povela, Igokea bila u egalu tri četvrtine

Crvena Zvezda ugostila je u prvoj polufinalnoj utakmici ABA lige Igokeu i slavila rezultatom 76:61.

Iako pogled na krajnji rezultat djeluje kao da su Beograđani lako došli do slavlja, u stvarnosti je to bilo drugačije. Naime, Igokea je pružila izvrstan otpor do posljednjih deset minuta, u koje se ušlo praktički u egalu (56:55).

Ipak, u zadnjoj dionici presudila je kvaliteta ekipe Dejana Radonjića. Veća agresivnost u obrani te serija 7:0 odvela je Zvezdu do 66:58, a ubrzo su domaćini stigli i na +14 u 37. minuti čime su riješili pitanje pobjednika i poveli 1:0 u polufinalu.

Jordan Loyd je ubacio 21 poen, Corey Walden je dodao 13. U redovima Igokee najbolji je bio Edin Atić s 15 poena te 4 asistencije.

Cijelu statistiku možete pogledati ovdje.

Druga utakmica na rasporedu je u srijedu u Laktašima.