Zvezda pregazila Partizan, Olimpija Mađare

U jučerašnjim dvobojima ABA lige u kojima nisu igrali naši klubovi svjedočili smo nešto manje napetim završnicama. Derbi kola između Partizana i Zvezde, na veliko iznenađenje mnogih, uvjerljivo je pripao Zvezdi. Union Olimpija se nakon nekoliko poraza iskalila na Szolnokiju koji se dobro držao samo 16 minuta utakmice.

Olimpija-Szolnoki 83:63 (21:23, 38:34, 63:50)

Košarkaši Union Olimpije pobjedom protiv Szolnokija prekinuli su niz poraza koje su imali posljednjih tjedana kombinirano u Euroligi i ABA ligi. Gosti iz Mađarske iskoristili su uspavanost domaće momčadi u prvoj četvrtini i taj period riješili u svoju korist s 2 koša razlike.

Bolje su otvorili i drugu četvrtinu u kjoj su poveli s 23:33 dvicom Balasza i jednim pogođenim bacanjem Badera samo 4 minute do poluvremena. Počela je tada igrati Olimpija koja do kraja četvrtine radi seriju 15:1 i na poluvrijeme odlazi s 4 poena prednosti. Drugo poluvrijeme domaćini su kontrolirali susret, dobili su treću četvrtinu s 9 koševa razlike, posljednju sa 7 i na kraju na krilima raspoloženog Baynesa slavili s visokih 20 koševa razlike. Baynes je postigao 24 poena uz šut za dva 11:13. Dobro ga je pratio Murič s 14 poena i 7 skokova. Kod Szolnokija standardni Bader s 15 koševa i Gay s 12.

Partizan – Crvena zvezda 78-92 (22:28, 39:53, 53:72)

Vječiti derbi između Partizana i Zvezde pripao je, iznenađujuće momčadi Crvene zvezde. Odavno se ne sjećamo ovakve dominacije Crvene zvezde protiv crno bijelih. Partizan tijekom utakmice nije imao niti jedno jedino vodstvo, a Zvezda je samo povećavala prednost koja je minutu do kraja treće četvrtine iznosila najviših +19 na utakmici. Jedino što je Partizan uspio u posljednjoj četvrtini je bilo to da je u tri navrata spustio prednost Zvezde na 9 poena razlike, bolje od toga nije išlo. Zvezdu su do pobjede predvodili Demarcus Nelson s 20 poena i 5 asistencija, Elton Brown s 15 koševa i 7 skokova i Boris Savović s 14 poena i 10 skokova. Kod Partizana koji navodno nije zadovoljan igrama Thomasa i želi ga se riješti, Davis Bertans je upisao 23 koša, a trice je gađao 5:8.