Umorna Cedevita poražena u Skopju

Već dva dana nakon što je upisala povijesnu pobjedu u Euroligi, Cedevita je u Skopju u sklopu osmog kola ABA lige gostovala kod MZT-a. Nažalost, Zagrepčani u Makedoniji nisu uspjeli prevladati umor i u utakmici u kojoj nisu imali nijedno vodstvo poraženi su sa 74:61.

MZT Skopje – Cedevita: 74:61 (17:16, 40:26, 54:47)

Domaćini su utakmicu otvorili s 12:0. No, Bracey Wright već je u prvoj četvrtini Cedeviti mogao donijeti izjednačenje. Mogao je, ali nije jer je pogodio samo jedno od dva slobodna bacanja i tako Zagrepčane približio na -1 (17:16).

S tim rezultatom naposljetku je okončana i prva četvrtina, da bi MZT bolje otvorio i drugu dionicu. Bojan Bakić zaključio je 9-2 seriju Makedonaca za 26:18, a na odmor je Cedevita otišla s čak 14 poena zaostataka (40:26).

Uoči zadnjih 10 minuta taj je zaostatak bio smanjen na 54:47, a nadu u preokret Cedevite ponudili su koš i dodatno slobodno bacanje Wrighta za 55:50 u 33. minuti. Samo -5 bilo je i poslije dva slobodnjaka Marka Tomasa za 57:52. No, Gjorgji Čekovski na to pogađa tricu, Wright gubi loptu, a Damjan Stojanovski zabija još jednu tricu pa Maljković kod 63:52 zove timeout.

Međutim, učinka nije bilo i MZT je uspješno sačuvao pobjedu.

Cedevita je za tricu šutirala 1/12. U redovima gostiju najviše poena (17) i skokova (12) imao je Predrag Šuput. Lukša Andrić upisao je 11 poena i 4 skokova, a Wright je dodao 10 poena, 4 skoka i 3 asistencije.

Zanimljivo, MZT je imao po 31 pokušaj i za tri poena i za dva poena. Trica su pritom zabili 11, a devet od toga djelo su Stojanovskog i Čekovskog. Stojanovski je uz pet trica iz osam pokušaja upisao 17 poena i 7 skokova, Čekovski je uz četiri trice iz sedam pokušaja ubilježio 16 poena i 4 skoka, a Todor Gečevski ubilježio je 20 poena, 7 skokova i 5 asistencija.