Zvezda slavila u derbiju

U 21. kolu ABA lige pred 5500 gledatelja u Pioniru, košarkaši Crvene zvezde su u derbiju svladali Partizan i tako upisali važnu pobjedu kojom su napravili još jedan korak prema doigravanju.

Od samog početka susreta igralo se vrlo izjednačeno. Obje momčadi, inače konkurenti za doigravanje, su pristupile susretu s dozom opreza. Četiri poena prednosti je najviše što su obje momčadi uspjele napraviti u prvoj četvrtini. Na kratki predah se otišlo s minimalnom prednošću Partizana 23:24.

Agresivno gosti kreću u drugoj dionici, preko Muslija i Lauvergnea rade seriju 8:2 zbog koje je trener Zvezde, Vlada Vukoičić primoran pozvati minutu odmora. Dobro nastavljaju Crno-beli i nakon timeouta, Bertransovim projektilima bježe čak i na dvoznamenkastu prednost (31:46) za novu minutu odmora domaćina.

Do poluvremena su igrači Zvezde uspjeli smanjiti na prihvatljivijih 37:46 s kojih se i otišlo na odmor. Važno je napomenuti kako je Milosavljević potpuno zatvorio Igora Rakočevića, ponajboljeg igrača domaćina, koji nije postigao niti jedan koš iz igre (4 poena iz slobodnih bacanja).

Probudio se u nastavku Rakočević i jednom krađom lopte, zatim i asistencijom u nastavku, pa i tricom u idućem napadu doveo je Zvezdu na samo četiri poena zaostatka (42:48). Do kraja četvrtine domaćini potpuno tope prednost i prelaze u vodstvo 60:57 s kojim završava treća dionica.

U posljednjoj četvrtini je vrlo izjednačeno i napeto s obje strane. Igra se koš za košem sve do posljednje dvije minute kada se domaći sastav pokazao mirnijim i efikasnijim u završnici i tako slavio s 84:76.

Najbolji u redovima pobjednika bio je u drugom poluvremenu razbuđeni Igor Rakočević s 20 poena, pridružio mu se Katić također s 20 ubačaja. Kod Partizana najefikasniji je bio Bertrans s 23 poena.