Zvezda šokirala Real u Madridu!

U 19. kolu Eurolige Crvena Zvezda je večeras kao gost šokirala Real Madrid i slavila rezultatom 77:79!

Već u prvoj četvrtini gosti su pokazali da nisu stigli u španjolsku prijestolnicu s bijelom zastavom, Kuzmić i Colom bili su raspoloženi što je bilo dovoljno za vodstvo 21:23 nakon uvodnih 10 minuta. Do poluvremena Real nije uspio preuzeti konce igre, dapače, srpska je momčad na krilima O’Bryanta, Waldena i Kuzmić uspjeli zadržati prednost, otišavši na veliki odmor s 40:45.

Nastavak je bio dramatičan iako je je Zvezda s +8 ušla u posljednju četvrtinu, Kraljevi nisu htjeli izgubiti bez ispaljenog metka. U zadnjoj minuti je momčad Dejana Radonjića poenima Waldena otišla na 73:78, da bi Real odgovorio s četiri vezana poena, čime je na 5 sekundi do kraja došao do 77:78. Ekipa Pabla Lasa tada je napravila brzinski faul, a Colom je ubacio jedno od dva bacanja, čime je ostavio šansu Realu. Ipak, Carroll je s druge strane promašio šut za pobjedu i crveno-bijeli su zasluženo slavili jer su veliku većinu susreta proveli u vodstvu.

Corey Walden je ubacio 21 poen, a Ognjen Dobrić 13 uz 4 skoka za valorizaciju 21. U redovima četiri igrača su ubacila po 10 poena. Ovim slavljem Zvezda je na omjeru 6:13, a Real na 13:6.