Zvezda uvjerljivim slavljem najavila pohod na vrh

Košarkaši Zvezde su na pravi način uzvratili branitelju naslova za lanjski poraz u finalu. Budućnost je uvjerljivo pala u ispunjenoj “novoj”- euroligaškoj Morači. Svih 40 minuta susreta obilježeno je dominacijom Crveno-bijelih koji su izgleda ponovno “uboli” sa stranim pojačanjima. Konačnih 71:87 dovoljno govori o nadmoći beogradskog sastava koji je tako najavio pohod na prvo mjesto.

ABA liga, 2. kolo, 7. listopada

Budućnost Voli – Crvena zvezda 71:87 (13:22, 18:23, 19:22, 21:20)

(Gordić 11(6as), Omić 11(7sk) – Perperoglou 20, Zirbes 19(5sk), Baron 15)

Već u prvoj dionici gosti su pobjegli na ugodnih devet poena prednosti koje su stekli pred prvu dvominutnu pauzu. Beograđani vodstvo više nisu ispuštali, a košarkaši Budućnosti su najbliži povratku u egal bili sredinom druge dionice kada je Omić smanjio na sedam poena zaostatka. Međutim, Zirbes do kraja velikog odmora mini serijom donosi Zvezdi velikih plus 14.

Domaćini do kraja utakmice nisu značajnije ugrozili rezultat. Prednost je tijekom treće dionice dosezala i do plus 20, da bi čak još i narasla u posljednjih deset minuta igre. Ipak, Džilini dečki koliko-toliko u završnici ublažuju poraz. Konačnih 71:87 je s linije slobodnih bacanja postavio Ivanović.

U sljedećem kolu Zvezda dočekuje Krku, a Budućnost gostuje kod Igokee.