Zvezda uzvratila Partizanu, pobjeda 95:85 u Pioniru

Crvena zvezda je vratila izgubljenu domaću utakmicu i osigurala igranje eventualne pete utakmice na svom parketu. Večeras u 21 sat se igra četvrta utakmica polufinalne serije ABA lige, a Zvezdaši vode 2-1.

Puno prije zakazanog termina početka utakmice dvorana Pionir je bila puna, bilo je 7000 Partizanovih navijača. Nije bilo ulaznica u slobodnoj prodaji tako da su izostali i navijači gostujućih crveno-belih.

U susretu punog nervoze s tehničkim i nesportskim prekršajima, Partizan je bolje otvorio susret i vodio do šeste minute. Zvezda se brzo vratila i preuzima do kraja utakmice vodeću ulogu. U drugom poluvremenu je bilo najvećih 16 poena razlike (55:71). Crno-beli su se tricom Milana Mačvana uspjeli vratiti na samo pola koša (74:75), ali Zvezda je uzvratila sa serijom 12-0 i osigurala pobjedu.

Nikola Kalinić s 25 poena i osam skokova bio je najbolji u pobjedničkom sastavu, Charles Jenkins je dodao 22 poena i četiri skoka. Kod poraženog  Dragan Milosavljević je ubacio 23, a Mačvan 17.

Nakon utakmice trener Partizana Duško Vujošević izjavio je da su suci Ilija Belošević i Sreten Radović sudili u korist Crvene zvezde:

Nije to osnovni razlog poraza, ali je vrlo prljav način da se tako dobivaju utakmice. Zvezda se svim sredstvima bori da ostane zu Euroligi, a nismo bili u stanju da imamo karakter i odgovorimo na tu situaciji. Vidjelo se kako su se svirali faulove, suci, ali i delegati, igraju se sudbinama mnogih ljudi, ali i svojom.

ABA: Raspored, rezultati, poredak, statistike, najbolji…