Splitu važna pobjeda kod Gorice

Košarkaši Splita pobijedili su večeras u Velikoj Gorici košarkaše domaće Gorice sa 77:83 i time si dali tračak nade za izbjegavanje posljednje pozicije u Ligi za ostanak te unijeli malo neizvjesnosti u samu ligu. Druga je ovo pobjeda Splićana nad Goricom ove sezone te sada razlika između ova dva kluba iznosi samo dva boda uoči posljednjih šest kola.

Splićani odlično ulaze u susret i zahvaljujući raznovrsnijim napadačkim rješenjima prvu četvrtinu zaključuju vodstvom 16:26. Prve poene u drugom periodu ubacuje Stjepan Tešija za na utakmici najvećih +12 gostiju, da bi dvije minute prije kraja poluvremena na krilima Ivana Gazića i Markusa Lončara domaćini stigli na -1 (33:34), a isti igrači svaki s po dva poena donose Gorici prednost na velikom odmoru od 39:36.

Serijom 16:4 u prvih pet minuta Žuti otvaraju drugo poluvrijeme i ponovno dolaze do uvjerljivog vodstva (43:52). Gazić i Roko Rogić daju novi impuls domaćinima i približavaju svoju momčad na samo tri poena zaostatka uoči posljednjih deset minuta (55:58). Nakon tri minute igre u posljednjoj četvrtini Lončar je postavio 61:60, što je bilo posljednje vodstvo Gorice na utakmici, a gosti su odgovorili serijom 16:5 i s relativno sigurnih 66:76 ušli u posljednje dvije minute susreta. Pokušali su tada domaćini s brzim prekršajima doći do preokreta, ali igrači Ivice Burića ostali su mirne ruke s linije slobodnih bacanja i u Split nose pobjedu 77:83.

Jakov Mustapić sa 16 je poena, sedam skokova i šest asistencija predvodio Splićane, Ante Đugum dodao je 12 koševa, 11 uz sedam asista Josip Glavinić, a isti broj poena uz deset skokova Toni Dijan. Za Goricu je 17 poena ubacio Bariša Krasić, 15 je dodao Gazić, a blizu triple-double učinka je sa 14 koševa, devet skokova i osam dodavanja bio Rogić.

U sljedećem kolu Gorica gostuje kod Kaštele, dok su košarkaši Splita slobodni.