A2 sjever – Bjelovar bolji od Podravca

Iznenađenje kola priredio je Bjelovar koji je na domaćem terenu pobijedio Podravac s jednim poenom razlike i tako mu nanio već četvrti poraz. Podravac se ovim porazom oprostio od borbe za naslov prvaka. Derbi kola trebala je biti utakmica između Međimurja i Grafičara, ali ona je odgođena zbog nastupa Grafičara u drugom krugu kupa Krešimir Ćosić. Odgođena je i utakmica između Rudar Cimpera i Koprivnice jer gosti nisu  zbog vremenskih neprilika bila u mogućnosti doći na utakmicu. Utakmica će se odigrati ovoga petka. Čakovec i dalje igra uvjerljivo bez najboljeg igrača, Luke Prprovića. Bili su bolji od Vindije na gostovanju u Varaždinu s 23 poena razlike. Mladost je teže od očekivanog dobila Radnik u Križevcima, a Petar Zrinski uvjerljivo je nadigrao Ivančicu.

Bjelovar-Podravac 89:88

Bjelovar je nakon Međimurja, skinuo skalp još jednog favorita, ovaj puta Podravca. Prvu četvrtinu dobiva Podravac s poenom razlike. Bjelovar je bio bolji u drugoj četvrtini koju je dobio s 6 poena razlike, a na poluvrijeme odlazi s +5. Zaigrali su igrači Podravca puno bolje u trećoj četvrtini nego u prvom poluvremenu i dobili taj period s 8 poena razlike. Preokrenuli su vodstvo Bjelovara i u posljednju dionicu se ulazi s +3 za Podravac. Očekivalo se da igrači Podravca nastave u istom ritmu  i u posljednjih 10 minuta, ali domaći igrači imali su drugačije planove. Na krilima Vrinjanina koji je zabio 30 poena i Cukrova koji je postigao 2 manje, Bjelovar u neizvjesnoj završnici uspijeva dobiti utakmicu s minimalnih 89:88. Uz ranije spomenute Vrinjanina i Cukrova, dobar je bio i Božić s 19 poena. Podravac su predvodili Nikolić s 26 poena i Šiprak s 17.

Vindija-Čakovec 79:102

Vindija se protiv Čakovca držala do poluvremena. Iako bez najboljeg igrača Prprovića, Čakovec odlično kreće u utakmicu i prvu četvrtinu dobiva s 12 poena razlike. Drugu četvrtinu Vindija bolja i do poluvremena smanjuje prednost Čakovca na samo -2. Nije dozvolio Čakovec u drugom poluvremenu da utakmica uđe u neku neizvjesnu završnicu gdje bi svašta bilo moguće. Dobili su treću četvrtinu s 11 poena razlike, a četvrtu s 10. Utakmicu su dobili s uvjerljiva 23 koša razlike. Čak 3 igrača Čakovca postigla su preko 20 poena. Matija Novak 29, Darko Terek 25 i Vedran Biševac 23 koša. Kod Vindije Šamarija 17 koševa, dok su Novak i Štefan postigli po 15.

Radnik-Mladost 72:76

Očekivala se uvjerljivija pobjeda Mladosti protiv Radnika. Gosti iz Đurđevca dobili su prvo poluvrijeme s 13 poena razlike. Radnik je igrao puno bolju obranu u drugom poluvremenu. Dobili su domaćini treću četvrtinu s 2 poena razlike, da bi u posljednjem periodu bili još bolji dopustivši Mladosti samo 13 postignutih poena. Ipak nije im to bilo dovoljno za potpuni preokret. Završilo je s 4 poena prednosti za Mladost koju su do pobjede vodili Beljan s 16 koševa i Dautanec s 14. Kod radnika Jukić 19, Jericha 15 postignutih koševa.

Petar Zrinski-Ivančica 72:53

Petar Zrinski utakmicu je riješio u prvom poluvremenu odličnom obranom koja je dopustila Ivančici samo 17 postignutih poena. Nakon prve četvrtine imali su domaćini +5, da bi utakmicu u potpunosti riješili u
drugoj četvrtini koju dobivaju s 20 poena razlike. Treće četvrtina završila je neriješeno, a Ivančica je u posljednjem periodu uspjela smanjiti prednost pa je završilo s pobjedom Petra Zrinskog od 19 poena  razlike. Fašaić i Tomić po 15 koševa kod pobjednika, Rožman 22 kod poraženih.

A2 Stat

Poredak | Najbolji strijelci lige | Najbolji strijelci kola | Sljedeće kolo

Sjever predvode Čakovec i Mladost s osam pobjeda i jednim porazom, slijede Grafičar, Međimurje (6-2) i Bjelovar(6-3). Rudar je predzadnji s jednom, a Koprivnica je na začelju bez pobjede.

Listu strijelaca predvodi Luka Božić (28,4), u TOP 5 su još i Bruno Virnjanin (23), Željko Novak (22), Mario Marek Novak (21,4) i Nenad Zlatar (19,1).