A-2 sjever: Luka Božić zabio 66 poena!

Glavna tema 8. kola A-2 lige sjever je 66 postignutih koševa kadetskog reprezentativca Luke Božića koje je zabio Koprivnici – koja je zabila 67 poena ukupno na utakmici! Mladost je u derbiju kola dobila Međimurje i tako je uz Čakovec sa 7 pobjeda i porazom vodeća na ljestvici.

Koprivnica-Bjelovar 67:133 (17:30; 16:33; 20:34; 14:36)

Bjelovar je pregazio Koprivnicu na gostovanju. Koprivnica je bila bez svojeg ponajboljeg igrača Mlinarića. Koliko je Bjelovar dominirao utakmicom govori podatak da niti jednu četvrtinu nisu dobil s manje od 13 poena razlike. Bjelovar je prvu četvrtinu riješio u svoju korist s 13 poena razlike,  drugu s 17, treću s 14 i posljednju s 22 poena razlike. Pobjeda je na kraju iznosila ogromnih 66 poena razlike, a čak 66 poena, samo jedan manje nego cijela momčad Koprivnice postigao je Luka Božić, kadetski reprezentativac Hrvatske! Bez obzira što Luka uz Zadravca i Vrinjanina ima sve ovlasti u sastavu Bjelovara, 66 poena treba zabiti. Bjelovar je do pobjede uz Božića predvodio i Zadravec s 22 koša. Kod Koprivnice koja još uvijek nezna za pobjedu, Zlatar 27 poena, Sabol 16. Koprivnica će svoju prvu pobjedu tražiti sljedeće kolo na gostovanju kod Rudar Cimpera, plasiranog jedno mjesto ispred njih na ljestvici s jednom pobjedom.

Mladost-Međimurje 88:74 (22:18; 30:20; 11:20; 25:16)

Iako su pružali i više nego dobar otpor iskusnijim domaćinima, košarkaši Međimurja na kraju su morali priznati poraz. Mladost je bila bolja s 12 poena razlike. Prva četvrtina završila je s 4 poena razlike u korist Mladosti. Druga četvrtina bila je po mjeri gledatelja, a palo je ukupno čak 50 poena, od toga je Mladost opet bila bolja i postigla 30 što je značilo da su na odmor otišli s +14. Međimurje se u trećoj četvrtini vratilo u utakmicu. U odnosu na prvo poluvrijeme, znatno su popravili obranu, dopustili Mladosti samo 11 postignutih poena i smanjili razliku na dostižnih 5 poena zaostatka uoči posljednjih 10 minuta. Domaći su košarkaši odigrali bolje u posljednjoj četvrtini, dobili je s 9 poena razlike i na kraju slavili s uvjerljivih 14 koševa prednosti. Kod Međimurja koje je doživjelo drugi poraz, Danijel Krajačić 27 postignutih poena, Mario Novak dodao je 17. Međimurju u sljedećem kolu slijedi novi izazov, u goste im stiže jedan od glavnih favorita za naslov prvaka, Grafičar iz Ludbrega. Najbolji kod Mladosti Krajinović 22 poena, Lovrak 19.

Čakovec-Petar Zrinski 92:60 (17:17; 30:10; 22:21; 23:12)

Samo prvu četvrtinu gosti iz Vrbovca bili su ravnopravan protivnik. Druga četvrtina potpuno na strani Čakovca, a dobili su je s čak 20 poena razlike. Petar Zrinski parirao je dobro i u trećoj četvrtini koju je dobio Čakovec 22:21 i u posljednji se dio ulazi s +21 za Čakovec. Nisu se opustili igrači Čakovca niti u posljednjoj četvrtini koju su dobili s +11 za konačnih 92:60. Luka Prprović propustio je susret protiv Petra Zrinskog, navodno je riječ o ozljedi koja nije ozbiljnije naravi. Matija Novak opet najbolji u redovima Čakovca s 30 postignutih poena, odmah do njega Darko Terek s 26. Hrandek 19, Nuši 12 poena u redovima poraženih.

Ivančica-Rudar Cimper 84:45 (31:11; 17:12; 14:7; 22:15)

Samo tjedan dana nakon pobjede nad favoriziranim Petrom Zrinskim, igrači Rudara gostovali su kod Ivančice u Ivancu. Domaći je sastav svojevrsna crna mačka za igrače Rudara jer već 5 sezona neznaju za pobjedu protiv njih. Utakmica za Rudar završila je već nakon prve četvrtine koju Ivančica dobiva s 31:11. Čak 31 primljeni poen dovoljno govori o obrani koja u prvoj četvrtini nije postojala, a domaći igrači neobjašnjivo su se ostavljali sami na šutevima za tri poena, koje su uredno pogađali. Preostale 3 četvrtine Rudar popravio obranu, ali u napadu nije išlo. Na kraju +39 za Ivančicu koja je ostvarila drugu pobjedu i to bez svojeg ponajboljeg igrača, Lukinića. Rudar i dalje muku muči sa centarskom linijom, opet su bili bez Bogdana, Srneca, Frančića i Mikulaja, a saznali su da Bogdan mora na operaciju leđa tako da su bez njega ostali do kraja sezone. Sayemeldahr 18, Skupnjak 17 koševa kod Ivančice. Kod Rudara Tkalec i Radiković po 11 poena, a zakazao je Varga koji je zabio samo 4 koša.

Grafičar-Vindija 84:77 (22:16; 17:21; 29:15; 16:25)

Zagorski derbi pripao je očekivano domaćem Grafičaru iz Ludbrega, koji je 3 dana prije pobjede nad Vindijom ostvario povijesni plasman među najboljih 16 Hrvatskih momčadi u kupu Krešimira Ćosića pobjedom od 2 poena razlike nad Samoborom. Veliki je ovo uspjeh svih ljudi u klubu, od uprave i struke, pa do igrača i navijača. Grafičar tako na najbolji mogući način predstavlja sjevernu regiju Hrvatskoj košarci. Zato ne čudi što se Grafičar mučio više nego je trebalo protiv dobre Vindije koja je iskoristila emotivno pražnjenje igrača Grafičara iz kup susreta. Domaćini su na poluvremenu vodili s 2 poena razlike, ali su zato treću četvrtinu dobili s visokih +14 i u posljednji period ulaze s 16 poena viška. Nisu se predavali igrači Vindije, borili su se do samog kraja, ali to je bilo dovoljno samo da posljednju četvrtinu dobe s 9 poena razlike. Grafičar je na kraju slavio s 7 koševa prednosti. Petrović 21, Bušić 18 kod domaćina. Novak 23 poena, a Štefan 17 kod Vindije.

Podravac-Radnik 85:52 (28:10; 20:13; 23:17; 14:12)

Došao je Radnik na gostovanje u Virje bez najboljeg igrača i strijelca momčadi, Jeriche, što je značilo da su bili bez centra. Snažni domaćini to koriste i već nakon prve četvrtine imaju vodstvo od 18 poena razlike koje su do poluvremena povisili na +25. Drugo su poluvrijeme malo smanjili tempo i dobili ga s 8 poena razlike za konačnih +33. U izjednačenoj domaćoj momčadi izdvojili su se Halusek s 18 i Baruškin s 15 koševa. Kod Radnika samo jedan dvoznamenkasti igrač, Samardžija s 10 poena.