A2 Istok: Prekid u Županji, Rekord slavio u Belišću

Vukovarci su lakše, a Borovčani teže od očekivanja upisali nove bodove i ova dva susjedna kluba ostaju u utrci za osvajanje naslova i  A1 kvalifikacija. Iako Borovo ima sve u svojim rukama, u slučaju pobjede Vukovaraca u derbiju za dva tjedna ekipi Damira Volodera do kraja prvenstva predstoje tri teške utakmice u kojima ne bi smjeli kiksati. Sigurno najteže će im biti gostovanje na vrućem parketu u Oriovcu, a i Požega te Đakovo su protivnici koji mogu ugroziti njihove planove. S druge strane njihov konkurent ima lakše protivnike, a jedina ozbiljna prijetnja im je gostovanje u Đakovu.

Nažalost došlo je i do prvog ovosezonskog prekida, u Županji se igralo samo 32 minute. Prema domaćinu, sudački par Jozipović/Kelava je ponovno (spominje se utakmica protiv Rekorda) bio u centru pažnje s katastrofalnim suđenjem. Nakon tehničke pogreške treneru i službenom predstavniku domaćin je napustio parket.

Na redu je Povjerenik lige, a neslužbeno u klubu su svjesni da će snositi posljedice no nadaju se da će ovim postupkom potaknuti ovlaštene da preispitaju praksu da su suci uvijek u pravu i da za njih ne postoje sankcije.

Borovo – Vinkovci 83:67 (18:17, 41:32, 64:51)

Borovo: Đerić 5, Knežević 2, Mitić 2, Škrlec 16, Katavić, Bekavac 28, Rajšić, Stanković 4, Hummel 2, Atanacković 8, Pušić 16.
Vinkovci: Kentržinski 12, Vuić 8, Ćorić 6, Papac, Cota 4, Tropšek 2, Pezer 18, Širić 3, Škof 14, Tikvić.

Vinkovčani, posljednjeplasirani u ligi, su pružili dobar otpor vodećem Borovu koje je još jednom do pobjede vodio Mihael Bekavac. Nakon početnog vodstva od 10:0 domaćin nikako nije uspio slomiti solidne goste i otići na pristojniju prednost koja bi im garantirala mirnu završnicu. Tek pet minuta prije kraja, kad su gosti uveli kompletnu juniorsku petorku, pobjednik je bio siguran.

Trojac Bekavac (28), Igor Škrlec (16) i Dario Pušić (16) su predvodili domaćine, a kod poraženog dobru partiju su pružili Stjepan Pezer (18), Mislav Škof (14) i Tomislav Kentržinski (12).

Virovitica – Vukovar 73:97 (16:29, 35:55, 51:79)

Virovitica: Golub 19, Pavlović 5, Petrović 6, Ferenčević 16, Bajan, Jedinek, Šutalo, Šalgaj, Pocrnić 2, D.Vuković 25, H. Vuković.
Vukovar: Kordić 15, Ragač 2, Madžar 2, Mandić 11, Kovačević 7, Duspara 2, Peraica 12, Dugandžić 27, Kapović 13, Pravdić 6.

Na krilima dobre igre Borisa Dugandžića (27) Vukovarci su upisali još jednu pobjedu. Virovitičani su već u prvoj četvrtini zaostajali 13 koševa, a kako je utakmica odmicala ta razlika je bila sve veća.

Pored Dugandžića u pobjedničkoj ekipi dvoznamenkasti su bili Kordić (15), Kapović (13), Peraica (12) i Mandić (11), a kod domaćina istaknuo se Danilo Vuković (25).

Belišće – Rekord Tim 70:87 (29:28, 49:51, 60:68)

Belišće: N. Gradinjan 2, Lipovac, T.Gradinjan 10, Čamagajevac 2, Vidaković 8, Blažević, Markota 10, Mikulić 17, Preglej 11, Ikić, Dogan 10, Soldo-
Rekord Tim: Šmital, Kovačević 30, Miljak 6, P. Matuško 12, Teskera 9, Čelebija 17, Jozić 7, Jošić 6, A. Matuško, Kolovrat.

Novi A2 ligaš je slavio kod koš uvijek aktualnog prvaka drugoligaškog istoka i sa tom pobjedom su preskočili Belišćane u poretku.

Trener Antun Katalenić je znao odakle mu prijeti najveća opasnost i njegovi igrači su Bruno Ćelebiju, prvog strijelca lige, spustili za 12 poena manje od njegovog prosjeka. No, nisu imali rješenja za 42-godišnjaka Igora Kovačevića koji je na kraju utakmice imao učinak od 30 poena. Domaćin je bio još u prednosti u trećem dijelu, no nakon izlaska iz igre zbog zljede Kristijana Pregleja totalno su pali i na kraju doživjeli bolan poraz od 17 razlike.

Osječki sokol – Đakovo 74:80 (27:25, 43:44,58:59)

Osječki sokol: Škrinjarić 16, Čosić, Ostojić, Katavić 5, Uljarević 7, Fančović, Radoš, Šarić 25, Leto, Bašić, Raić 20, Kovač.
Đakovo: Budimir 8, Šušak 2, Hajduković, Divić, Čurić 2, Herceg 16, Kruljac 20, Erslan 19, Omazić 7, Bušić, Grgić, Dumančić 6.

Đakovčani su upisali i četvrtu pobjedu u ovoj godini, posljednje utakmice pokazali su da više vrijede nego što to pokazuje tablica. U ovom kolu iznenadili su Osječki sokol na njihovom parketu i nakon tri izjednačene četvrtine u posljednjoj su ostvarili presudnu prednost.

Uz standardno ponajbolje u ekipi, Krešimira Kruljca (20) i Krešimira Hercega (16), presudan je bio dobar učinak centra Ivana Erslana (19). Kod Osječana Luka Šarić je ubacio 25, Mario Raić 20, a Filip Škrinjarić 16 koševa.

Županja – Požega 46:61 PREKID (17:22, 34:31,46:57,0:4)

Županja: Bilić 4, Mitrović 3, Gvozdić, Farkaš 2, M. Oršolić 2, Labrtić, Bušić, Stjepanović 2, Kopić, Marković, F. Oršolić 27, Kopić 6.
Požega: Musil-Todorović 2, Hofman, Rich 12, Norac 8, Benić, Milevoj 10, Abramović 7, Bilandžija, Pejnović 2, Soldo 10, Štivičić 11.

Požežani su u drugoj četvrtini preokrenuli rezultat u svoju korist i do prekida su imali prednost od 15 poena. Bodovi će sigurno biti upisani Požegi, a Županjci bi mogli ostati bez jednog već osvojenog.

Vrijednosnice Osijek – Olimp Inspekt ING 75:76 (18:16, 41:30, 53:53)

Vrijednosnice Osijek: Kujundžić 12, Došen 11, Šarac 8, Jakić 12, Ilić, Turalija 11, Petrić, Krajina 15, A. El Mourtada, Žulj.
Olimp: Andrić, Stojanović 12, Bačić, Buljubašić 10, Lozančić 26, I.Novaković 2, Blažević 2, Lukenda 4, Lončar 5, Trogrlić 3, L. Novaković 12.

Požežani su u drugoj četvrtini preokrenuli rezultat u svoju korist i do prekida su imali prednost od 15 poena. Bodovi će sigurno biti upisani Požegi, a Županjci bi mogli ostati kraći za jedan bod.

U sljedećem kolu  Borovo gostuje kod Olimpa, a Vukovar igra s Vrijednosnicama. Đakovo je domaćin Virovitici, Požega Osječkom sokolu, Rekord Županji, a Vinkovci Belišću.

Svi igrači lige na ovom linku.
**Kriterij za strijelce koji mora biti ispunjen je odigranih 50% utakmica. * Vrijednosnice igraju van konkurencije