A1 kvalifikacije: Jazine slavile protiv Škrljeva

Nakon poraza u Virju i Zagrebu, Jazine su imale pred sobom imperativ pobjede. Da su izgubili, već večeras bi se oprostili od borbe za prvu ligu.

Nisu bez razloga trener Hermesa Zvonimir Mravak i Škrljeva Aramis Naglić upozoravali da će Zadrani svakom utakmicom biti jači, pogotovo na svom parketu. Doveli su najviše novih igrača i Neven Plantak nije imao puno vremena za uigravanje. Večeras je to izgledalo puno bolje nego u prethodnim utakmicama.

Eddi Jurjević i Jurica Dražović su otvorili utakmicu s poenima, a nakon zakucavanja Marka Milekića na krilima dobre igre Dražovića Jazine u šestoj minuti imaju 16:6. S devet koševa u seriji (dvije trice) Matija Češković smanjuje razliku da bi sa tri uzastopne trice (Milekić, Igor Salamun i Igor Trbović) Škrljevo po prvi puta povelo (22:21).

U drugoj četvrtini serija 8-0 odvodi Naglićevu ekipu u vodstvo 33:24, a nešto kasnije Davor Velčić s tri poena odvodi svoju ekipu na visokih 38:25.

Katastrofalnu treću četvrtinu odigrali su gosti i Zadrani su nakon dugo vremena u 25. minuti ponovno u vodstvu, a tricom Roka Čiklića odlaze na +5 koliko je bilo i na ulazu u posljednju četvrtinu koju su odigrali bez Milekića. Ponajbolji igrač lige po statistici zbog ozljede je morao napustiti parket.

Češković je pet minuta prije kraja vratio prednost gostima, a i u 39. minuti je tricom izjednačio na 76:76. U posljednjoj minuti slovak Milan Žiak s četiri ubačaja te Jurjević postavljaju konačnih 82:76.

Dražović je bio prvo ime utakmice, ubacio je 20 poena (šut 7/9, slobodna 6/6), upisao 11 skokova i pet puta je asistirao za ukupnu valorizaciju 37. Vranješ je završio na 17 poena, Goran Fodor na 14, a dobar učinak od 13 poena i 8 asistencija imao je Žiak. Kod Škrljeva Češković je zabio 29, Milekić 12, a Salamun 11.

U 6. kolu prvak zapada je slobodan dok Jazine dočekuju Podravac koji ih je u prvoj utakmici pobijedio.

A1 kvalifikacije: Raspored, poredak, statistike