A1 kvalifikacije: Prva pobjeda Grafičara

Grafičar je nakon teškog poraza u Kaštel Sućurcu upisao svoju prvu pobjedu u A1 kvalifikacijama. U Ludbregu je rezultatom 93:84 slavio protiv prvaka istoka koji još čeka svoje prvo slavlje.

[rezultat id=734]

Andrej Bušić je već u prvoj četvrti debelo nadmašio svoj prosjek ubačaja iz A1 kvalifikacija, a poravnao onaj iz A2 lige (10). S dvije uzastopne trice je  u 7. minuti odveo svoju momčad na pet poena razlike, koliko je bilo i na kraju prvih 10 minuta (24:19). Sredinom drugog dijela Borovo radi seriju 6-0 i smanjuje na samo tri koša zaostatka, no do kraja utakmice postižu samo dva poena i domaćin na veliki odmor odlazi s odličnih 49:35.

U nastavku, pa sve do sredine treće četvrtine, igrači Dražena Cesara dominiraju i podižu prednost na danas najvećih 17 koševa prednosti. U posljednjih pet minuta četvrtine, raspoloženom kapetanu gostiju Mihaelu Bekavcu pridružuje se Igor Škrlec i vodstvo Ludbrežana vrlo brzo se prepolovilo, a u 29. minuti Škrlec smanjuje na samo sedam koševa zaostatka (71:64).

Borovčani su u posljednjoj četvrtini vrlo brzo došli do minimalnog zaostatka. U 32. minuti Bekavac postiže tricu dok u sljedećem napadu Škrlec “krade” loptu Vilimu Poljaku i postiže koš za samo pola poena minusa (77:76). Kada se činilo da su gosti nametnuli svoj ritam, njihov razigravač Bekavac dobiva peti faul. Bez prve violine ekipe, momčad Damira Volodera je preko Darija Pušića još jednom smanjila na dva poena, ali u nastavku raspoloženi Bušić s tricom i postignutim slobodnim bacanjem podiže prednost na 86:80. Gosti više nisu imali snage za potpuni preokret i Grafičar na kraju slavi s 93:84.

Grafičar -  Borovo najbolji

Bušić je u pobjedničkoj ekipi imao najbolju valorizaciju (27) u koju je ugradio 20 poena i 7 skokova, a Poljak je bio najučinkovitiji s 21 košem. Poražene je predvodio Bekavac upisavši 25 ubačaja dok je Pušić još jednom imao double double učinak, 14 i 18 skokova.

Grafičar u subotu gostuje u Velikoj Gorici dok su Borovčani sljedeće kolo slobodni. Podsjetimo, sutra je derbi do sada neporaženih ekipa, Ribola Kaštela – Gorica. Statistika uživo na Crosarka.com