A1 kvalifikacije: Težak poraz Požege u Virju (Foto/Boxscore)

Podravac je upisao i drugu pobjedu u A1 kvalifikacijama, večeras je rezultatom 89:58 pobijedio Požegu. Pitanje pobjednika je riješeno do poluvremena kada su Virovci imali 27 koševa viška u odnosu na ekipu Vladimira Englmana.

S četiri vezana poena Bruno Ćelebija je donio Požežanima jedino vodstvo od 4:2. Slijedi serija 9-0, a u drugom i 11-0 za +21 u 15. minuti. Rezultat od 40:19 postavio je tricom Ivan Šiprak. Imali su kasnije igrači Mirka Hrženjaka i 14 koševa u nizu, a najveća prednost iznosila je 35 poena razlike (74:39).

Ivanu Šipraku je nedostajao jedan koš za double double učinak (22p, 9sk, 8as, 33val), odličan je bio Nikola Šestak (19p, 16sk, 30val), a dobar učinak su upisali zaštićeni Karlo Molnar (13) te Marko Baruškin (11).Kod Požežana jedino Ćelebija ima prolaznu ocjenu (26p, 11sk, 30val).

Podravac sljedeće kolo gostuje kod Hermes Analitice, a Požežanima će dobro doći tjedan dana odmora kako bi sanirali ozlijeđene igrače.

A1 kvalifikacije: Raspored, poredak, statistike