A2 Centar: Hermes teško do pobjede u Karlovcu

Trinaesto drugoligaško kolo obilježila su dva derbija. U neizvjesnij utakmici Hermes Analitica je slavila u Karlovcu dok se momčad Dubrave pobjedom protiv Zrinjevca vratila na drugo mjesto.

Šanac Karlovac – Hermes Analitica 74:75 (22:19, 39:28, 56:55)

Šanac Karlovac: Lipak 15, Josipović 24, Panjević 1, Đurčević, Šimunić, Razumić 25, N. Božić 9, L. Božić, Beber, Špehar, Pastuhović, Lukačić; Trener: Branko Bašović
Hermes Analitica: Ivanešić, Kušec 4, Njegovan 2, V. Kožul 6, L. Kožul 5, Grafolić 13, Perković 2, Penić 7, B. Jukić 36, M. Jukić, Garvanović; Trener: Davor Vučković.

Hermes Analitica je minimalno slavila u Karlovcu, iako su domaćini sredinom treće četvrtine imali 15 koševa viška (48:33), a ujedno i posljednji napad za pobjedu koji nije realizirao Branimir Josipović. Karlovčani su nastupili s vrlo mladom momčadi u kojoj su od iskusnijih igrali i zabijali Kristijan Razumić (25) i Branimir Josipović (24). Treba izdvojiti 15 koševa Brune Lipaka. Vodeću momčad lige predvodio je Božo Jukić ubacivši 36 koševa, dok je Hrvoje Garafolić dodao 13.

Zrinjevac : Dubrava 59:71 (20:12, 33:25, 42:41)

Zrinjevac: Ilić, Planinić 3, Andrijević 2, Prgomet 7, Švec, Zadravec 12, Čulek 8, Vukoja 5, Uzelac 5, Petrović, Papac 17; Trener: N. Nikolić
Dubrava: Barac, Gazić, Bešlić 7, Vodopija 21, Škara, Stojić 9, Marić 7, Garma 14, Raguž, Semren, Šaravanja 7, Šimović 6; Trener: I. Lozanić

Dubrava je nakon slabog prvog poluvremena u nastavku došla do pobjede kod Zrinjevca i tako se vratila na drugo mjesto. Odlična obrana momčadi Ivana Lozanića urodila je plodom u nastavku susreta kada je domaćinima stao šut, a dubravaši su iz kontranapada kažnjavali promašaje domaćina. Ivan Vodopija je ubacio 21, Joško Garma 14, a Antonio Stojić 9 koševa. Kod Zrinjevca Ivan Papac je ubacio 17, a Stefan Zadravec 12 koševa.

Nakon susreta trener Zrinjevca Neven Nikolić nije krio razočarenje porazom.

“Mi smo u drugom poluvremenu ostali bez energije što je posljedica utakmice s Hermes Analiticom koju smo odigrali tri dana ranije. Dubrava je zaigrala agresivno u obrani na što se mi nismo adaptirali i mislim da su zasluženo dobili. Već u prvoj četvrtini sam na klupi govorio da ne možemo ovisiti o šutu za tricu, već smo morali zabijati i iz unutarnje igre.”

Najbolji pojedinac susreta Ivan Vodopija ističe važnost pobjede Dubravaša.

“Nakon poraza od Gorice ovaj susret nam je bio presudan da ostanemo u utrci za drugim mjestom. U poluvremenu nam je trener rekao da moramo i možemo igrati najbolju obranu u ligi što smo pokazali u nastavku utakmice. Sretan sam zbog pobjede, ali i svoje igre koja mi je bila najbolja u dresu Dubrave.”

Mladost – Maksimir 76:65 (23:15, 34:36, 52:51)

Mladost: Šabić 6, Perić 5, lebo 4, Palac 5, Turić 2, Vučić 2, Jelenek 20, Lončar 6, Buva 20.
Maksimir: Lacić 9, Smiloć 10, Pahlić 6, Šutalo 10, Kravos 11, Stojanović 9, Čelebija 10.

Mladost je ubilježila drugu uzastopnu pobjedu svladavši Maksimir koji je prekinuo niz od četiri uzastopne pobjede. Opet je glavnu rolu u pobjedi Mladosti odigrao Ivan Buva (26), dok je značaj udio dao i Dorian Jelenek (20). Kod Maksimira koje će sljedeće kolo biti slobodan najefikasniji je bio Hrvoje Kravos (11).

Gorica –  Samobor 88:75 (17:13, 34:37, 62:58)

Gorica: Vujević A. -, Bićanić P. -, Jasić F. 9, Herendić D. 24, Pašalić V. 18, Urli N. 2, Gazić I. 14, Matić H. -, Dojkić M. 3, Majcunić I. 6, Primorac N. 12; Trener: Z. Kovačević
Samobor: Tušek 13, Ribarić D. 2, Gionechetti 8, Zadro M. 9, Hrvoj 8, Vlaić  1, Levanić M. 10, Nakić M. 11, Vitković Z. -, Levanić B. 8, Filković D. 5, Dragozet H; Trener: M. Ličina

Gorica je dugo lomila Samobor i slomila ga tek u posljednoj četvrtini. Još jedna odlična utakmica Dominika Herendića koji je ubacio 24 koša, a iskusni Vlado Pašalić 18. Kod Samobora koji je u velikoj rezultatskoj krizi Tušek je ubacio 13, a Nakić 11 koševa.

Bosco – Kaptol 65:82 (20:13, 35:39, 48:60)

Bosco: L. Reljanović 11, D. Papak 14, B. Banić , L. Mrkić, D. Jularić, A. Čar 2, Markota, D. Livajić, I. Šuica 19, A. Bubalo 15, F. Knežević, T. Gajski: Trener : B.Barbić
Kaptol: B. Skokna 2, A. Baričević 13, T. Kumanović, D. Matić 17, I. Kralj 3, Slavica, M. Jurković 12, D. Mijić 2, H. Božić 6, B. Španja, L. Mazalin 10, M. Arapović 17; Trener : J.Sesar

Kaptol je slavio kod Bosca i to prije svega puno boljom igrom u nastavku susreta. Domagoj Matić i Marko Arapović su predvodili Kaptol ubacivši po 17 koševa, dok je kod Bosca Ivan Šuica ubacio 19, a Bubalo 15 koševa.

A2 Stat

Poredak | Najbolji strijelci lige | Najbolji strijelci kola | Sljedeće kolo

Hermes Analitica (11-1) je na prvom mjestu, slijedi ju Dubrava (8-4), Maksimir i Zrinjevac i Dubrava  (7-5). Na začelju su Bosco (3-8) i Mladost (2-8).

Hrvoje Puljko (26,1) još uvijek ima najbolji prosjek postignutih koševa u ligi, s liste će ispasti kada bude odigrao manje od 50% utakmica svoje ekipe. Slijede Danijel Papak iz Bosca (21), Branimir Josipović (20,3), Božo Jukić (19,4) i Nino Primorac (18,5), Stefan Zadravec (17,7), Ivan Papac (16,5), Marko Arapović (16,4), Kristijan Razumić (15,8), a TOP 10 zaklučuje Juraj Grabarić (15,5).

Od utakmica 14. kola treba izdvojiti susrete Kaptol – Gorica i Dubrava – Šanac Karlovac.