A2 Centar: Kvartet na vrhu uvjerljiv

Odigrano je 14. kolo A2 lige Centar, a iznenađenja nije bilo. Kvartet na vrhu upisao je pobjede, a valja istaknuti slavlje Zrinjevca protiv Rudeša čime je druga momčad Cibone pobjegla sa začelja prvenstvene ljestivce.

Podsused – Kaptol 63:80 (13:27; 37:42; 49:65)

Podsused: Jesenko 2, Anić 9, Nemec 4, Novosel 2, Brčina 4, Vukoja, Ikić 15, Gluhak 2, Katić, Harapin 4, Grabarić 10, Smolčić.
Kaptol: Češkić 8, Baričević 15, Petrović 28, Ražov 7, Andrijević 2, Poslek, Božić 6, Ljubičić, Salopek 2, Helbich 12.

U utakmici momčadi s dna ljestvice Kaptol je iznenađujuće lako slavio kod Podsuseda i gurnuo ih na samo dno. U prvoj dionici gosti su stekli dvoznamenkastu prednost, ali se domaćin je krajem poluvremena vratio neizvjesnost u utakmicu. U trećoj četvrtini Kaptol je dodao gasa i pobjegao na 16 razlike te tu prednost čuvao do kraja susreta. Ikić je za domaće bio najefikasniji s 15 poena, a kod gostiju se istaknuo Marko Petrović s 28.

Mladost – Samobor 82:69 (21:18; 37:33; 57:55)

Mladost: Mikšić 9, Šabić 6, Vučić 13, Zebić 3, Pešut 17, Jelenek 17, Lončar, Gašpert 1, Solomun 6, Živko 10.
Samobor: Levanić B. 7, Vranić, Gionecheti 6, Mandalinić 6, Šilobod 12, Levanić M. 2, Nakić 20, Belamarić, Pavičić, Gašparac 13, Imbert 3.

Mladost je potvrdila dobru formu slavljem na domaćem terenu protiv Samobora. Utakmica je riješena tek u zadnjoj četvrtini koju je Cedevitina druga momčad dobila s 11 razlike. Kapetan Luka Pešut i Dorijan Jelenek ubacili su po 17 poena za pobjednike, a kod gostiju Mihovil Nakić je bio najefikasniji s 20.

Dubrava – Zapad 104:95 (16:17; 44:45; 75:71)

Dubrava: Škara 9, Jović 2, Bešlić 11, Vodopija 2, Kopanja, Kraljević 2, Grgat 27, Tomas 17, Jurković 9, Bjelanović, Nimac 6, Pavlović 19, Mikulić.
Zapad: Smiljanić 2, Markočić 6, Buljan, Krešić 26, Čar 16, Turić 15, Čolak 20, Buljević 5, Ivšić, Pavković 5.

Dubrava je teže od očekivanog na svom terenu svladala uvijek efikasni Zapad. Utakmicu su prelomili tek pred kraj susreta, a trener Srećko Medvedec nije bio pretjerano zadovoljan predstavom svojih igrača. Ušli smo nažalost u utakmicu onako kako nismo trebali. Mi smo se trebali nametnuti s obranom i brzom igrom, skokom pod oba koša. Tu smo apsolutno zakazali i nismo se držali dogovora prije utakmice. U drugom dijelu smo se malo dignuli u obrani, Tomas je posložio momčad, ubrzao i digao agresivnost u igri, pa smo zahvaljujući prije svega Bešliću, Tomasu, Grgatu i Pavloviću uspjeli dobiti utakmicu, izjavio je Medvedec nakon susreta za klupske web stranice.

Najstariji Ivan Grgat je s 27 poena bio najefikasniji kod domaćina, s pratio ga je Ozren Pavlović s 19. U redovima Zapada Andrija Krešić je ubacio 26, a Frano Čolak 20.

Zrinjevac – Rudeš 98:86 (22:30; 45:46; 76:65)

Zrinjevac: Skokna 4, Junaković 28, Obrvan, Kumanović 4, Tomić 8, Kvesić, Slavica 6, Gabrić 11, Lučić, Božinović 14, Maričević, Arapović 23.
Rudeš: Markusi, Gržinić 3, Radman 2, Jelaska 4, Galić 15, Majić 2, Zadro 9, Prgomet 19, Dmitrović 17, Ljubičić 3, Štirjan 3, Čutuk 12.

Zrinjevac je loše otvorio utakmicu. U prvoj dionici primili su čak 30 poena i gubili osam razlike. Ipak, do odlaska na veliki odmor minimalizirali su prednost gostiju iz Rudeša te u trećoj dionici okrenuli susret u svoju korist. Na koncu su slavili rezultatom 98:86 i upisali treću pobjedu u zadnja četiri susreta te se tako pobjegli sa samog začelja. Martin Junaković je ubacio 28 poena, a slijedio ga je Marko Arapović s 23. Ljubo Prgomet s 19 je predvodio Rudeš.

Bosco – Gorica 57:76 (10:19; 26:33; 36:58)

Bosco: Reljanović 9, Planinić 2, Kuga 21, Anzulović 3, Mikić, Linde, Mujkanović 8, Škaljac, Mijić 4, Bubalo 2, Čulek 8 , Vuković.
Gorica: Majcunić 11, Bićanić 2, Gazić, Grill 4, Lasić 10, Herendić 2, Tušek 14, Papac 12, Pašalić, Vujević 2, Primorac 11, Urli 8.

Gorica je bez većih problema slavila na gostovanju kod Bosca. Ključnu prednost su stekli u trećoj četvrtini kada su pobjegli na 18 razlike. Kuga je kod domaćina bio najefikasniji s 21 poenom, a u gostujućim redovima Filip Tušek je zabio 14, a Ivan Papac 12.

Hermes Analitica – Maksimir 107:86 (31:30; 63:57; 82:71)

Hermes: Berljafa, Marcelić 13, Mandić, Repar, Stanić 2, Ćubela 24, Perković 8, Penić 14, Šunjić 5, Gazić 22, Joksimović 2, Rajić 17.
Maksimir: Kragulj 8, Krajačić, Grgurić 2, Džapo, Šutalo 23, Kravos 7, Stojanović 16, Gogić 14, Karmelić 2, Anić 10, Lacić 4.

Najefikasnija momčad lige, Hermes Analitica bez većih problema je svladala Maksimir. Na veliki odmor se otišlo s prednošću domaćina od šest razlike, a zanimljiv je podatak kako je nakon 20 minuta igre palo čak 120 koševa. Do kraja susreta prednost je samo rasla da bi utakmica završila s rezultatom 107:86. Ivan Ćubela je ubacio 24 poena kod slavljenika, a pratio ga je Dario Gazić s 22. Šutalo je kod gostiju bio najbolji s 23.

Parovi sljedećeg kola: Hermes Analitica- Podsused, Maksimir – Bosco, Gorica – Zrinjevac, Rudeš – Dubrava, Zapad – Mladost, Samobor – Kaptol.