A2 Istok: Belišće jesenski prvak, Vinkovci drugi

Košarkaški klub Belišće je bez poraza okončao jesenski dio A2 lige istok. Sljedeće godine ga očekuje neizvjesna utrka s Vinkovčanima za prvo mjesto koje vode u kvalifikacije za A1 ligu, a ako ne bude iznenađenja o pobjedniku će odlučiti njihov međusobni susret koji se igra u Vinkovcima i u koji Belišćani ulaze s +5 iz prve utakmice.

U posljednjem ovogodišnjem kolu Vinkovčani su slavili u Požegi, Olimp iz Osijeka je očitao lekciju Meteoru iz Đakova, a Vrijednosnicama su trebala dva produžetka da dođu do pobjede protiv Vukovara.

Vinkovčani su u subotu do pobjede došli u drugom poluvremenu ponajviše zahvaljujući dobroj igri Borisa Dugandžića. Požežani su do poluvremena pružili odličan otpor favoriziranim gostima iz Vinkovaca i zaostajali su samo pola koša (49:50). U nastavku kvaliteta i širina rostera Vinkovčana dolazi do izražaja te Vinkovčani drugo poluvrijeme dobivaju s 20 poena razlike za konačnih 103:82.

Pobjednike su predvodili Dugandžić s 34, Arijan Došen s 18 i Filip Kordić s 15 poena, a u sastavu Požežana istakli su se prvu strijelac lige Slaven Soldo s 32 i Dario Rich s 24 postignuta poena.

Iako je Đakovački drugoligaš prije početka sezone najavljivao borbu za sam vrh lige, a u Olimp Inspektu su priželjkivali bijeg sa samog začelja, Osječani su bez problema svladali do jučer vrlo ambiciozne goste iz Đakova.

Olimp je bolje otvorio utakmicu i na kraju prve četvrtine su vodili 20:11, ali do poluvremena Meteor radi preokret i prelazi u vodstvo (34:30). U nastavku utakmice Osječani su dominantni i bez problema privode utakmicu kraju i upisuju svoju drugu pobjedu u sezoni. Filip Stojanović (21) i Ivan Novaković (18) su bili najučinkovitiji kod Olimpa, a kod gostiju je bio solidan samo mladi Filip Žeravica koji je upisao 21 poen.

Županjci (Labrtić 20) su do nogu potukli Virovitičane na njihovom parketu dozvolivši oslabljenom domaćinu samo 26 poena, a Vrijednosnicama su trebala dva produžetka kako bi svladali Vukovarce. U A2 ligi je nakon dugo vremena zaigrao i standardni član Brokera mladi Luka Pandurić koji je postigao 35 poena.

A2 Stat

Poredak | Najbolji strijelci lige | Najbolji strijelci kola | Sljedeće kolo

Belišće (7-0) je na prvom mjestu i preostala mu je još zaostala utakmica protiv Vukovara. Vinkovčani su drugi (6-1), slijedi Vukovar s četiri te Županja i Meteor s po tri pobjede u konkurenciji. Na začelju su Požega i Virovitica, ekipe koje su upisali po jednu pobjedu. Vrijednosnice OS igraju van konkurencije.

Listu strijelaca predvodi Slaven Soldo (24.9) iz Požege, Krešimir Herceg (23,3) iz Meteora je drugi, u TOP 5 su i  Danijel Katavić (22,4) iz Vukovara, Antun Hrkač (21) iz Darde te Hrvoje Tustonjić (20,3) iz Vukovara.

Rezultati:

Vrijednosnice OS – Vukovar 102:100 (12:21, 32:44, 53:56, 79:79, 88:88)
Prvi sudac: Krešimir Peić i Josip Došen oba iz Slavonskog Broda; Opunomoćenik: Branimir Vasilj iz Osijeka
Vrijednosnice OS: Pandurić 35, H.Kujundžić 4, Šarac 2, Blažević 3, R.Kujundžić 20, Bukjubašić, Turalija 2, Ćuljak, Radetić 15, Ćutuk 13, Barišić 8.
Vukovar: Koljaja, Pravdić, Madžar, Boras 13, Kovačević 3, Knežević 6, Tustonić 24, Tadić 22, Katavić 28, Pejaković 4, Kapović, Jakovljević.

Požega – Vinkovci 82:103 (23:28, 49:50, 52:71)
Suci: Mario Ćuk i Josip Mikulić oba iz Osijeka; Opunomoćenik: Tihomir Borojević iz Požege
Požega: Pažin, Pejnović 5, T.Alerić 2, Rich 24, Čališ 5, Leko 4, I.Alerić, Bušić, Štivičić 10, Plešić, Soldo 32.
Vinkovci: Primorac 7, Sertić 4, Pezer 5, Dugandžić 34, Peraica 4, Jelić 2, Čičić 4, Vučetić, Kalaica 10, Korsić 15, Došen 18.

Virovitica 1234 – Županja 46:80 (14:26, 26:40, 35:57)
Suci: Krunoslav Holjevac i Toni Štojs oba iz Slavonskog Broda; Opunomoćenik: Mladen Lončarić iz Brodskog Stupnika
Virovitica 1234: Šutalo 1, Pavlović, S.Petrović, Ferenčević 2, Vajagić 7, Golub 7, Gverić 6, Bobanac 4, Pocrnić 8, Z.Petrović 11.
Županja: Bilić 11, Mitrović 16, Oršolić, Kodža, Lučić 7, Stjepanović 12, Labrtić 20, Bačić, Oršolić 12, Kopić.

Olimp Inspekt ING – Meteor Đakovo 83:64 (20:11, 32:34, 59:42)
Suci: Boris Knez i Pavle Kukić oba iz Požege; Opunomoćenik: Željko Koški iz Osijeka
Olimp Inspekt ING: Barić, Stojanović 21, Nađ 12, R.Lončar, Lozančić 18, I.Novaković 2, Komadina 2, Vuković 15, Lukenda, A.Lončar, T.Novaković 8, L.Novaković 5.
Meteor: Budimir 4, D.Šušak, Glavaš, V.Šušak, Petrović 7, Herceg 16, Kruljac 7, Tadić 9, Ćurić, Marjanović, Žeravica 21.