A2 Jug: Gusto u Zadru i Omišu, Dubrovniku derbi začelja

U 13. kolu drugoligaškog Juga vidjeli smo dvije neizvjesne završnice, uvjerljive pobjede Durovnika i Ribola-Kaštele i petu ovosezonsku pobjedu Solina. I u ovome su kolu strijelci bili raspoloženi, pa smo imali čak 11 igrača s ubačenih 20 ili više poena, a među njima i dvojicu s po 36 koševa.

Opširnije izvještaje dvoboja možete pročitati u nastavku.

Dubrovnik – Cetina 91:66 (22:8; 43:21; 67:36)

Dubrovnik: Sarić, Šeparović 18, Vodović, Radulović 10, Dubelj 13, Meštrović 4, Marin 15, Katić 6, Habul 14, Raguž, Kotlar, Kušt 11.

Cetina: Dukić 6, Svalina 9, Macan 15, Šipić 4, Vukas 2, Grizelj, Bilobrk 3, Knezović-Žuro, Jadrijević-Tomas 11, Ćurković 16.

Derbi dna ljestvice odigran je u Gospinom polju u Dubrovniku, gdje je istoimeni domaćin već nakon prvog poluvremena ostvario razliku dovoljnu za mirniji nastavak susreta i u konačnici slavio sa 91:66. Ovime su Gospari došli do pobjede nakon dva uzastopna poraza i na dvije se pobjede odvojili od košarkaša Cetine, koji su trenutno u nizu od pet uzastopnih poraza.

Kod domaćina se sa 18 koševa istaknuo Petar Šeparović, a kod Triljana je 16 ubacio Joško Ćurković.

Sonik Puntamika – Sukošan 93:92 (18:26; 46:42; 69:62)

Sonik Puntamika: Segarić 2, Anđelić 13, Šoba, Gligora 18, Bulić 9, Marin 8, Mileta, Dražović 36, Jadrijev, Longin 7, Bašić.

Sukošan: Dijan 2, Mrkić 26, Knežević 25, Dražević 5, Kovačević, Jelenković, Perić 2, Jurica 26, Bašić 6, Dević.

U utakmici u kojoj su obje momčadi bile lišene usluga svojih najboljih strijelaca, u neizvjesnoj završnici ipak su se malo bolje snašli iskusniji košarkaši Sonik Puntamike i slavili s minimalnih 93:92.

U izostanku Marina Zrnića, koji je pojačao redove prvoligaša Zaboka, ulogu prvog strijelca domaćina u ovoj je utakmici preuzeo Jure Dražović sa 36 ubačenih koševa, dok su kod gostiju, za koje nije zaigrao Mario Špaleta, po 26 poena ubacili Marko Jurica i Josip Mrkić, a poen manje ubacio je Marin Knežević.

Omiš Galeb – Mislav 88:86 p (24:14; 47:36; 66:58; 78:78)

Omiš Galeb: Bačak 4, Babić 11, Ćosić, Lozančić 3, Grizelj 2, Vuko 16, Matijević, Džapo 24, Kaliterna 22, Radoš 4, Zadro 2.

Mislav: Mamić, Biuk, Josipović, Jeličić 2, Galić 11, Petrašić 11, Maras 5, Delaš 4, Šustić, Glavinić 36, Šarac 4, Dajak 13.

Još jedan neizvjestan dvoboj odigran je u Omišu, gdje je domaćin tek nakon produžetaka savladao goste iz Podstrane, košarkaše Mislava. Iako su u prvom poluvremenu imali dvoznamenkasto vodstvo, domaćini su to prosuli u drugih 20 minuta i tek nakon dodatnih pet riješili konačno pitanje pobjednika.

U redovima Omiš Galeba istaknuli su se Josip Džapo s 24 i Duje Kaliterna s 22 koša, dok je kod gostiju briljirao Josip Glavinić sa 36 ubačaja.

Solin – Jazine 77:68 (19:22; 40:36; 62:56)

Solin: Barišić, Vuković 24, Oršulić 10, Milanović 10, Baković 4, Vrgoć, Širić 7, Kapitanović 8, Lozančić 14, Bulić.

Jazine: Čiklić 25, Jeličić 2, Bulić 11, Rutar, Atelj, Krstić, Banović 6, Mlinar 4, Baričević, Šipić 9, Pehar 11, Vladović.

Solinjani su protiv Jazina stigli do pete ovosezonske pobjede i preuzeli šesto mjesto ljestvice od Trogira. Prednost su domaćini gradili tokom čitavog susreta i na koncu slavili 77:68 te tako na najbolji mogući način iskoristili izrazito loše šutersko raspoloženje gostiju iz Zadra.

Kod domaćina se s 24 poena istaknuo Ivan Vuković, dok je kod Jazina 25 ubacio Roko Čiklić.

Trogir – Ribola-Kaštela 63:96 (12:24; 34:45; 49:74)

Trogir: Ševo, Runjić, Beljan, Jurić 10, A. Bilić 11, Mihaljević 3, I. Bilić 3, Barać, Roso 5, Šipić 29, Validžić, J. Bilić 2.

Ribola-Kaštela: Klarica 16, Odak 3, Rašetina 9, Biočić 15, Tešija, Pruže, Režić 24, Bender 3, Žižić 15, Blažević 3, Bilobrk 6, Špralja 2.

I nakon 13 odigranih kola košarkaši Ribola-Kaštele ostali su na stopostotnom učinku. Ovoga vikenda žrtva su bili Trogirani, koji su se solidno držali u prvom poluvremenu, da bi u nastavku susreta doživjeli pravi potom i poraz od 63:96.

Stipe Režić s 24 je poena predvodio Kaštelane, dok je kod domaćina 29 poena ubacio Dino Šipić. Valja nadodati i da je sudac utakmice najprije dosudio tehničku pogrešku, a potom i prijavio inače najboljeg strijelca Trogira Antonija Bilića.