MZT slavio u Pioniru

U posljednjoj utakmici 18. kola ABA lige pred šest tisuća gledatelja u Pioniru susreli su se Partizan i MZT.

Partizan NIS – MZT Skopje Aerodrom 66:73 (14:13; 34:31; 52:52)

Kinsey 16 p, Musli 13 p; Gečevski 19 p, Sinovec 12 p

Tri minute su trebale Partizanu da ubaci koš iz igre dok je za to vrijeme za MZT poentirao samo Damjan Stojanovski iza linije 6,75. MZT je dominirao u napadačkom skoku, ali je promašivao zicere i slobodna bacanja, dok je za Partizan Dejan Musli čak četiri puta zakucao u prvoj četvrtini koju je Partizan dobio 14:13.
<>
U drugoj četvrtini momčadi su se napokon razigrale i Bogdan Bogdanović mini-serijom od 5 poena donosi Partizanu prednost od osam poena, ali se Skopljani brzo vraćaju u egal trima tricama Stefana Sinoveca, a pridružio mu se i Todor Gečevski koji je u prvom dijelu skupio sedam poena i osam skokova. Na poluvremenu Partizan vodi 34:31.

Duško Vujošević u svlačionici je ostavio svog najboljeg igrača Bogdanovića zbog neprimjerena ponašanja i Partizan je u nastavak ušao s još kraćom rotacijom, koja se još više smanjila ozljedom Milenka Tepića kojem, je stradala zadnja loža u drugom dijelu. Unatoč svemu, Partizan je držao minimalnu prednost do početka posljednje četvrtine. Gečevski tricom i bacanjima odvodi MZT na pet razlike pet minuta prije sirene, ali nakon time-outa Partizan radi seriju 6:0 i ponovo vodi, ali ne zadugo.

Ponovo je zaredala serija trica Sinoveca i Cadea Davisa,  završnici Nikola Otašević krade dvije bitne lopte, a Partizan u napadu nema rješenja te gosti uzimaju skalp prvaku regije, konačan rezultat bio je 66:73.

Ovom pobjedom MZT se pridružio Crvenoj Zvezdi, Ciboni, Zadru, Olimpiji, Budućnosti, Maccabiju i Hemofarmu kao osmi tim koji je uspio pobijediti Partizan u gostima u povijesti lige.

U velikoj pobjedi najbolji je bio neuništivi Gečevski s 19 poena i 13 skokova, Sinovec je dodao 12 poena, Uroš Lučić 11, Davis osam, kod Partizana Tarrence Kinsey bio je najbolji sa 16 poena, ali uz slab šut iz igre, a Musli je bio jedini preostali dvoznamenkasti s 13 koševa.

Partizan je ovim porazom ostao na trećem mjestu na tablici s istim omjerom kao i Cedevita, a Cibona će ga imati priliku dostići već u sljedećem kolu u derbiju u Draženovom domu.