A2 Zapad: Prvaci lako s Istrom, Šanac bolji od Kastva

Kako zbog neparnog broja klubova ove sezone nitko ne ispada iz lige, a prvak je poznat od prošlog tjedna, 22. kolo proteklo je u revijalnom tonu. Zanimljiv dvoboj igrao se u Karlovcu gdje je domaćin bio uvjerljiv protiv Kastva te u Crikvenici gdje je gostovala Pula.

Istra – Škrljevo 52:93 (16:24, 26:53; 33:78)

Istra: Bezmalinović 5, Behlulović, Grbavac 5, Erlić, Pačarić 10, Zorić 13, Glušac, Živković 10, Martinović, Velenik, Ivanišević-Sotošek 7, Rupčić 2.
Škrljevo: Ivanovski 17, Gaćeša, Mitić, Lipoščak, Modić 3, Jugo 18, Trbović 16, Zorić 5, Filipović 10, Šarčević 6, Kučan 8, Velčić.

Očekivano i bez većih problema prvak lige Škrljevo je slavilo na gostovanju u Poreču. Slabašni domaćin nije imao nikakve šanse u utakmici. Već na poluvremenu prednost gostiju je iznosila 27 razlike, a na kraju treće dionice bilo je čak 45 razlike. Do kraja susreta domaćin je ublažio poraz. Zorić s 13 poena bio je najefikasniji kod Istre, a za Škrljevo Rudi Jugo je ubacio 18, Ivanovski 17, a Trbović 16.

Šanac – Kastav 76:64 (21:15; 36:29; 53:48)

Šanac: Lipak 6, Josipović 13, Panjević 12, Katić, Razumić 14, Požar, Đurčević 6, Kraljić 19, Beber, Špehar 6, Pastuhović.
Kastav: Miletić 6, Maljevac 12, Gušić 9, Saftić 7, Santini, Vodopić 5, Savić 13, Matek 2, S. Legović 10, A.Legović.

Šanac je bez većih problema upisao pobjedu protiv Kastva. Domaćin je vodio čitav susret, ali utakmicu je prelomio tek u posljednjoj četvrtini. U trećoj dionici imali su Karlovčani 15 poena prednosti, ali borbeni gosti se ne predaju i rade seriju 8:0 te vraćaju draž dvoboju. Na ulasku u zadnjih deset minuta Šanac je napravio veliku seriju i pobjegao na 20 razlike te je mirno priveo utakmicu kraju. Antonio Kraljić s 19 poena bio je najefikasniji za domaće, a pratio ga je prvi strijelac prvenstva Kristijan Razumić s 14. Savić za poražene ubacio 13, a Maljevac 12.

Crikvenica – Pula 1981 96:80 (19:23; 44:41; 64:67)

Crikvenica: Mićanović 3, Domijan, Piškulić 7, Olivari 15, Mandžuka, Komadina 14, Šamanić 27, Matić 12, Juras-Jerčinović 2, Kozlevčar 4, Pjevač, Benić 12.
Pula: Sijamhodžić 14, Perdija 27, P. Grašo, Mohorović, A.Grašo 3, Radunić 13, Grgurev, Krizman 4, Rakić 19, Kajfeš.

U još jednom zanimljivom dvoboju momčadi s pozitivnim omjerom Crikvenica je upisala pobjedu protiv Pule zahvaljujući fenomenalnoj posljednjoj četvrtini. Sve do zadnjih deset minuta obje ekipe su se smjenjivale u vodstvu da bi potom napravili 32:13 za uvjerljivu pobjedu. Šamanić je bio najefikasniji kod Crikvenice s 27 poena, a pratio ga je Šime Olivari s 15. Za goste Vanja Perdija ubacio je 27, a Rakić 19.

Stoja – Opatija 105:68 (32:21; 64:33; 88:50)

Stoja: Kordiš 20, Koljanin 13, Perković 2, Mezulić 10, Dasko 3, Percan 25, Belina 11, Ivanković 10, Antolović 11, Đugum.
Opatija: Protega 8, Glasnović 3, Tatara, Mandić 3, Božičević, Piškor 12, Popić Mileusnić 35, Jelić 5, Žeželj, Negro 2.

Stoja je očekivano na domaćem terenu slavila protiv Opatije. Već na poluvremenu je bilo 31 razlike, a susret je završen s plus 37. Alex Percan za domaće je ubacio 25, a Sandro Kordiš 20. Kod gostiju jedini raspoloženi je bio Popić-Mileusnić s 35.

Zamet – Ghia Staff 69:76 (14:16; 34:35; 53:50)

Zamet: Trbović 2, Vidmar 17, Prpić, Furlan 7, Vukić 13, Jelenić 20, Matovinović 3, Šverko, Ferenčić 5, Hero 2, Marečić.
Ghia Staff: Ćus 2, Perić 2, Turčinović 2, Đerman 19, Miletić 20, Mijandrušić 2, Jurić 2, Opašić, Grubiša 2, Gržinić 25.

Ghia Staff iznenadila je Zamet u gostima. Vodila je mlada riječka momčad na ulasku u zadnju dionicu da bi potom doživjeli raspad. Gržinić je s 25 poena predvodio goste, Miletić je nadodao 20, a Đerman 19. Za domaće su najefikasniji bili Jelenić s 20 i Vidmar sa 17.