Partizan pobijedio u Podgorici, Cibona osigurala Final Four

Partizan je pobjedom u prepunoj Morači izbacio Budućnost iz svih kalkulacija za završni turnir i tako omogućio sebi i Ciboni plasman kolo prije kraja regularnog dijela natjecanja. Ostaje samo za vidjeti komu će pripasti treće mjesto.

Budućnost – Partizan 61:65 (17:14; 28:30; 42:46)

Budućnost: Šehović 5, Mihailović, Subotić 1, Komatina, Vujošević, Vitkovac 9, Popović 11, Akindele 11, Ivanović 16, Ćapin 6, Coleman 2, Mijatović.
Partizan: Tepić, Lauvergne 14, Pavlović 13, Dallo, Milutinov 4, Bogdanović 16, Gagić 9, Musli, Šalić, Andrić, Bezbradica, Bertans 9.

Partizan je otvorio utakmicu miniserijom 5:0, ali Budućnost je odmah na krilima raspoloženog Nikole Ivanovića odgovorila novom serijom 7:0. Poslije toga igrala se tvrda igra koš na koš sve do kraja prvog poluvremena, jasno se očitovala prednost Budućnosti na pozicijama razigravača i centara – Ivanović i Aleksandar Ćapin sjajno su proigravali svoje suigrače, a momčad Budućnosti u potpunosti je nadskakala crno-bijele, u prvom dijelu  upisali su 23 skoka, od kojih osam u napadu.

No Partizan je zato domaćinu parirao vrlo dobrim šutom, pogodili su pet od deset trica, tri je zabio Bogdan Bogdanović, a dvije Davis Bertans, povratnik nakon dugotrajne rehabilitacije koljena. Kriminalni centri Partizana do odmora nisu zabili niti jedan poen, ali su ipak gosti na odmor otišli s vodstvom 28:30.

U drugom poluvremenu Partizan se odmah odmiče na šest koševa razlike i ne dopušta Budućnosti da se približi egalu, no ipak teškom mukom Budućnost je prišla na minus dva, Ćapin je šutnuo tricu za vodstvo i promašio, nakon toga Partizan radi seriju koju Bogdanović okončava ključnom tricom za devet razlike, Igor Jovović pozvao je minutu odmora, ali nije mu pomogla jer je Partizan četiri minute prije kraja otišao na maksimalnih 47:60.

Kada se očekivalo da će Partizan mirno zaključiti utakmicu, momci Duška Vujoševića natjerali su svog trenera da si čupa kosu od muke gledajući ih kako poklanjaju domaćinu lopte i slobodna bacanja. Bertans je na identičan način dva puta izgubio loptu kod svog koša i Budućnost je imala napad na minus tri 20 sekundi prije kraja, Suad Šehović je šutirao za produžetak, ali je promašio kombiniravši tako 1/15 za tricu u posljednje dvije utakmice. S linije slobodnih bacanja utakmicu je zaključio Aleksandar Pavlović i tako odveo Partizan i Cibonu na Final Four.

Bogdanović je bio najbolji na parketu sa 16 poena, šest skokova i pet asistencija, 14 poena i šest dodao je Joffrey Lauvergne, 13 poena, pet skokova i tri asistencije Pavlović, devet poena Bertans. Domaćine je predvodio Ivanović sa 16 poena i šest asistencija, Jeleel Akindele upisao je 11 poena uz po šest skokova i blokada.