A2 Zapad: Prvi poraz Škrljeva, pobjede pulskih klubova

Peto kolo drugoligaškog natjecanja na zapadu donijelo je prvi poraz košarkaša Škrljeva koji su pali u Puli kod istoimenog domaćina, dok su se dobrim utakmicama na vrhu zadržale momčadi Crikvenice i Stoje. Zamet je pobjedom u Otočcu ostavio Ličane na nuli u rubrici pobjeda, dok su košarkaši Rovinja odmarali u ovome kolu.

Derbi kola odigran je u Puli, gdje su košarkaši Pule 1981 slavili protiv vodećeg Škrljeva. Domaći su košarkaši u utakmicu ušli lišeni usluga Đermana, Graše i Radunića, ali su sjajno odigranom posljednjom četvrtinom (23:10) preokrenuli dotadašnje vodstvo gostiju, te hrabrom igrom igrača koji su do sada manje igrali zasluženo slavili 78:84. Odličnu utakmicu s 30 ubačenih poena odigrao je Saša Gligorović, a najbolju podršku pružili su mu Sijamhodžić sa 16, te Kaić s 15 poena. Najučinkovitiji kod Škrljeva bili su Troskot s 20 ubačaja, te Lipovšćak sa 16.

Crikvenica je svoju četvrtu ovosezonsku pobjedu ostvarila na domaćem parketu protiv pazinske ekipe Ghia Staff. Utakmica je od samoga početka bila jednostrana, vodstvo Kiraca povećavalo se kako je utakmica odmicala kraju, da bi se zaustavila na konačnih +21 (88:67). Kozlevčar s 24, te Komadina s 18 poena predvodili su domaće, dok je na drugoj strani Jurić ubacio 29.

Na Kastvu je odigran mini-derbi, u kojem su se sastali istoimeni domaći košarkaši i pulska Stoja. Svojom dobro poznatom agresivnom obranom i fanatičnom igrom domaći košarkaši nisu dopustili objektivno kvalitetnijim igračima Stoje da razviju svoju igru u prvoj četvrtini, ali prvi manji pad koncentracije Kastavaca gosti koriste i odlaze na poluvrijeme s visokih +13. U nastavku susreta domaći su još jače stisnuli u obrani, ali izostao je konkretniji napadački doprinos koji bi doveo do eventualnog preokreta, te se košarkaši Stoje vraćaju u Pulu s pobjedom 72:83. Kod domaćih je 20 koševa ubacio 17-godišnji Maljevac, dok je kod gostiju 26 ubacio Alex Percan.

Košarkaši Zameta pobjedom u Otočcu zadržali su četvrtu poziciju. Iako oslabljeni za neigranje Tomislava Marune, bili su prevelik zalogaj za domaće košarkaše koji su tek u prvom poluvremenu bili u kakvom-takvom rezultatskom priključku. Konačnih 52:77 ipak najrealnije opisuje stanje stvari na terenu. Kod Zamećana je ponovno najbolji bio Breulj s 31 ubačajem, a Selimović je dodao 22, dok je kod domaćina najučinkovitiji bio Pervan s 15.

Poredak | Najbolji strijelci lige | Najbolji strijelci kola | Sljedeće kolo

Škrljevo, Crikvenica i Pula 1981 su na vrhu s omjerom 4-1 dok su Rovinj i Otočac još uvijek bez pobjede. Sljedećeg vikenda igraju Ghia Staff – Stoja, Rovinj – Kastav, Škrljevo – Otočac i Crikvenica – Pula 1981.

Listu strijelaca predvodi Goran Breulj (Zamet) sa 21,4 poena po utakmici, drugi je  Saša Gligorević (Pula 1981) 21,2, dalje slijede Ivan Đerman (Pula 1981) 19,3,  Alex Percan (Stoja) 19,  a peti je Alexsandar Krstić (Ghia Staff) 18,5. U ovom kolu najuspješniji je bio Breulj (Zamet) s 31 poenom,  Saša Gligorević (Pula 1981) je postigao 30, a  Emil Jurić (Ghia Staff) 28.