Sparsi bolji od Brokera

Osječke Vrijednosnice upisale su poraz u premijernom nastupu u ABA 2 ligi, bolja je bila momčad sarajevskih Sparsa (82:74) koja je prošle sezone došla do finala ovog natjecanja.

Sparsi su bolje otvorili susret te su nakon pet minuta imali prednost od šest poena (13:7), no Osijek je uzvratio sa sedam vezanih poena (Grušanović 5, Makoi 2) za prvo vodstvo na utakmici. Do kraja četvrtine Sparsi su vratili rezultat na svoju stranu, a u istom ritmu se nastavilo i u drugom periodu sve do zadnje minute prvog poluvremena, kada je bivši Broker, Arijan Lakić, vezao tricu i dva slobodna bacanja za, do tada najvećih, +9 (45:36). Kuany Kuany je s dva slobodna bacanja smanjio prednost Sparsa te se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 45:38.

Drugo poluvrijeme bolje otvara Osijek te nakon 25 minuta igre izjednačuju rezultat (52:52). Klupa sarajevske momčadi reagirala je s timeoutom koji je u potpunosti poremetio ritam Osječana – do kraja četvrtine Sparsi serijom 14:2 odlaze na prvu osjetniju prednost, da bi zadnji period s tricom otvorio Lakić za +15 (69:54).

Brokeri su tek u jednom navratu uspijeli prići Sparsima na jednoznamenkasti zaostatak (-8), no Lakić, koji je očito bio inspiriran protiv bivšeg kluba, s tricom ponovno odvodi utakmicu u sigurne vode za svoju momčad. Osječani su se ispod deset poena zaostatka spustili tek 13 sekundi prije kraja utakmice kada je Bošnjak položio za konačnih 82:74.

Mladen Grušanović (FOTO: ABA League 2/Dragana Stjepanović)

Vrijednosnice Osijek predvodio je Mladen Grušanović s 18 poena, Makoi je zabio 15 uz 8 skokova i 6 asistencija, Topolović je zabio 13 (9 skokova), a po 10 koševa dali su Bošnjak i Kuany.

Arijan Lakić bio je najbolji strijelac susreta s 20 poena, a to učinku pridružio je 7 skokova i 3 asistencije. Odličnu utakmicu odigrao je i razigravač Sparsa Mašan Vrbica koji je susret završio s 19 poena (7/7 za dva), 5 skokova, 7 asistencija, 4 ukradene lopte, a u vremenu dok je bio na terenu njegova momčad zabila je 22 poena više od Osijeka.

Brokere u petak čeka drugo kolo ABA 2 lige, a sljedeći suparnik im je Lovćen iz Cetinja.