Četvrtak, 28 listopada, 2021
More

    POPULARNE OBJAVE

    Pregled nastupa hrvatskih košarkašica u europskim ligama

    Kao što smo prethodno najavili i ovoga puta donosimo vam pregled događanja i nastupa hrvatskih košarkašica na europskim terenima. Proteklog tjedna najbolja je bila Nina Premasunac koja je u gostujućoj pobjedi svoje La Molisane Campobasso protiv Costa Masnage 93-98 postigla 27 poena uz 5 skokova, 4 asistencije te po dvije oduzete i izgubljene lopte što joj je donijelo ukupnu valorizaciju 34! Vrlo dobre utakmice također su odigrale  Patrica Bura u Slovačkoj, Ivana Tikvić u Španjolskoj, Iva Slonjšak u Francuskoj i Jovana Mandić u Portugalu.

    - Advertisement -

    Njemačka DBBL liga stigla je do četvrtog kola koje nam je donijelo hrvatski okršaj između Anđele Marić i Josipe Pavić. Pobjedu je na koncu odnio Rheinlad  Lions Anđele Marić koji je slavio rezultatom 97:75 i tako nanio prvi poraz aktualnom prvaku Rutronik Stars Kelternu.

    Do prve pobjede u novoj sezoni stigao je TSV Wasserburg Ane Vojtulek koji je slavio na gostovanju kod Inexio  Royals Saarlouisa 71:83.
    Medical Instinct Veilchen BG74 Göttingen Ružice Džankić trebao je u ovom kolu odigrati  utakmicu protiv Hernera na svom terenu, no u centru grada pronađena je bomba iz Drugog svjetskog rata, pa je stanovništvo iz obližnjih zgrada moralo biti evakuirano a dvorana kluba poslužila je kao prihvatni centar, stoga je utakmica odgođena.

    Što se tiče drugoligaških natjecanja LF Challenge- druga po kvaliteti španjolska liga stigla je do trećeg kola. Od ovog vikenda započela je također i Serie A2 – druga talijanska liga u kojoj ove sezone imamo tri naše igračice (Lana Pačkovski, Lorena Molnar, Karmen Čičić) evo kompletnog pregleda:

    ITALIJA (2. kolo)

    Limonta Costa Masnaga – La Molisana Campobasso 93:98

    • Nina Premasunac (La Molisana Campobasso)- 39:26 min. (5 sk, 4 as, 2 ol, 2 il, val.34)- 27p (2P 6-6, 3P 3-5, SB 6-6)

    PF Broni – Passalacqua Ragusa 52:78

    • Nina Dedić (PF Broni)- 31:17 min. (6 sk, 1 as, 3 il, val.9)- 9p (2P 3-8, 3P 1-1)
    • Klaudia Periša (PF Broni)- 22:51 min. (2 sk, 3 il, val. -10)- 6p (2P 1-6, 3P 1-4, SB 1-2)

    Empoli – Virus Segafredo Bologna 44:56

    • Ivana Dojkić (Virtus Segafredo Bologna)- 28:35 min. (5 sk, 1 as, val.13)- 13p (2P 2-3, 3P 2-5, SB 3-5)

    Akronos Moncalieri – Famila Wuber Schio 49:73

    Lea Miletić (Akronos Moncalieri)- 25:32 min. (3 sk, 2 blk, 5 il, 3 ol, val.-6)- 3p (2P 1-4, 3P 0-5, SB 1-1)

    SLOVAČKA (2. i 3. kolo)

    2. kolo

    BK Banska Bystrica – Piestanske Cajky 23:100

    • Matea Tadić (Piestanske Cajky)- 17 min. (4 sk, 8 as, 2 ol, val.24)- 10p (2P 0-2, 3P 2-3, SB 4-4)

    Slovan Bratislava – MBK Ružomberok 35:82

    • Patricia Bura (MBK Ružomberok)- 23 min. (10 sk, 3 as, 3 ol, 2 il, 1 blk, val. 26)- 15p (2P 6-7, SB 3-6)

    3. kolo

    Piestanske Cajky – BAM Poprad  83:33

    • Matea Tadić (Piestanske Cajky)- 20 min. (2 sk, 6 as, 2 ol, 3 il val.18)- 13p (2P 3-4, 3P 2-4, SB 1-1)

    MBK Ružomberok – Young Angels Košice 73:63

    Patricia Bura (MBK Ružomberok)- 33 min. (11sk, 1 as, 1 blk, 2 ol, val.20) – 11p (2P 4-10, SB 3-3)

    ISLAND (1. i 2. kolo)

    1. kolo

    BC Fjolnir Reykjavik – BC Breidablik 75:71

    • Iva Bošnjak (BC Fjolnir Reykjavik) – 23 min. (7 sk, 2 as, 3 ol, 2 il, 1 blk, val.7)- 7p (2P 2-4, 3P 1-6)

    2. kolo

    UMAF Njardvik – BC Fjolnir Reykjavik 71:61

    • Iva Bošnjak (BC Fjolnir Reykjavik)- 28 min. (2 sk, 1 ol, 1 il, 1 blk, val.4)- 7p (2P 2-3, 3P 1-6)

    ŠPANJOLSKA  (4. kolo)

    CDB Clarinos Tenerife – Casademont Zaragoza 66:70

    • Ivana Tikvić (CDB Clarinos Tenerife)- 33 min. (10 sk, 2 ol, 3 il, val.15)- 12p (2P 5-11, SB 2-3)

    IDK Euskotren – Movistar Estudiantes 65:51

    • Andrijana Cvitković (IDK Euskotren)- 21 min. (5 sk, 1 ol, val.3)- 4p (2P 2-5)

    Perfumerias Avenida – Lointek Gernika Bizkaia 70:47

    • Mia Mašić (Perfumerias Avenida)- 11 min. (8 sk, 2 as)- 8p (2P 1-2, 3P 2-4)

    FRANCUSKA (2. kolo)

    UFAB Angers – Tarbes GB 81:76

    • Iva Slonjšak (UFAB Angers)- 33:13 min. (6 sk, 2 ol, val.23)- 20p (2P 4-8, 3P 4-5)

    ŠVEDSKA  (3. kolo)

    Alvik Basket – Norrkoping 79:77

    • Tea Milardović (Alvik Basket)- 19 min. (2 sk, 4 as, 1 il, val.7)- 10p (2P 4-8, SB 2-2)

    ČEŠKA (3. kolo)

    SBŠ Ostrava – Basket Žabiny Brno 56:91

    • Josipa Silov (SBŠ Ostrava)- 33:31 min. (5 sk, 2 as, 1 il, val.5)- 7p (2P 1-3, 3P 1-6, SB 2-2)

    POLJSKA (2. kolo)

    VBW Arka Gdynia – SSK Polonia Warszawa 79:63

    • Ana – Marija Begić (VBW Arka Gdynia)- 16:38 min. (7 sk, 1 as, 1 il, val.7)- 3p (2P 0-1, 3P 0-1, SB 3-4)

    PORTUGAL (3 kolo)

    CAB Madeira – Quinta Lombos 61:56

    Jovana Mandić (CAB Madeira)- 32:49 min. (6 sk, 2 as, 3 il, val.21)- 18p (2P 4-7, 3P 2-4, SB 4-4)

    AUSTRIJA (2. kolo)

    DC Vienna Timberwolves – UBI Holding Graz 42:66

    • Nika Čić (UBI Holding Graz)- 11:19 min. ( 4 sk, 1 as, 1 il, val.-4)- 0p (2P 0-1, 3P 0-1, SB 0-2)

    VELIKA BRITANIJA (2. kolo)

    Caledonia Pride – Newcastle Eagles 57:56

    • Dora Čipčić (Newcastle Eagles)- 01:40 min. (1 sk, 1 il, val.0)- 0p

    NJEMAČKA (4. kolo)

    Rheinland Lions – Rutronik Stars Keltern 97:75

    • Anđela Marić (Rheinland Lions)-  12 min. (val.2)- 7p (2P 1-3, 3P 1-2, SB 2-2)
    • Josipa Pavić (Rutronik Stars Keltern)- 12 min. (1 il, val.1)- 3p (2P 1-1, SB 1-1)

    Inexio  Royals Saarlouis – TSV 1880 Wasserburg 71:83

    • Ana Vojtulek (TSV 1880 Wasserburg)- 23 min. (7 sk, 2 as, val.11)- 10p (2P 3-9, 3P 0-1, (SB 4-4)

    DRUGE LIGE

    ITALIJA – Serie A2 , grupa Sjever (1. kolo)

    Delser Udine – Acciaierie Valbruna Bolzano 62:35

    • Lorena Molnar (Delser Udine)- 27:08 min. (6 sk, 1 as, 3 il, val.8) 11p (2P 4-7, 3P 1-4)

    Autosped Castelnuovo Scrivia – Alpobasket 53:48

    • Lana Pačkovski (Alpobasket)- 37:25 min. (6 sk, 3 as, val.9)- 6p (2P 1-5, 3P 0-3, SB 4-4)

    Grupa Jug

    PF Umbertide – Pallacanestro Vigarano 80:62 

    • Karmen Čičić (Pallacanestro Vigarano)- 21:56 min. (1 sk, val.10)- 15p (2P 1-3, 3P 4-9, SB 1-4)

    ŠPANJOLSKA – LF Challenge (3. kolo)

    Barca CBS – NB Paterna 58:50

    • Inja Butina (NB Paterna)- nije igrala

    Lima – Horta Barcelona – Oses Construccion Ardoi 50:59

    • Ivana Ujević (Oses Construccion Ardoi)-10:13 min. (val.-1)- 5p (2P 1-2, 3P 1-2)

    Foto: Nina Premasunac/ Fiba. basketball

    - Advertisement -

    NAJČITANIJE VIJESTI TJEDNA

    zadnje objave

    NE PROPUSTITE