ABA: Studentski Centar preko Zadra do prve pobjede u ABA ligi

Košarkaši Zadra poraženi su u drugom kolu AdmiralBet ABA lige, bolja je bila momčad Studentski Centar Derby s rezultatom 94:78.

Nakon izjednačene prve četvrtine Studentski Centar drugu četvrtinu otvara serijom 22:5 u koju je 12 poena ugradio Andrija Slavković. Usljedio je timeout crnogorske ekipe nakon kojeg je bolje reagiala momčad Zadra koja je do poluvremena, uz odličnu rolu Uroša Lukovića, smanjila zaostatak na minimalnih -2 (43:41).

Luković je košem otvorio i drugo poluvrijeme, a Junaković je s dvije uspješne uzastopne realizacije odveo Zadar na +4 (43:47). Nakon nove minute odmora bolje reagira Studentski Centar te serijom 10:0, u koju je 8 poena ugradio Fletcher Magee, vraća vodstvo koje je do kraja susreta održavao na dvozamenkastoj razini. Do kraja susreta prednost je narasla na +16 za konačnih 94:78.

Kod domaćina odličan je bio Kyle Vinales s 18 poena i 11 asistencija, Magee je zabio 20 (6/10 za tri poena), a 15 poena i 7 skokova postigao je Kenan Kamenjaš. Kod Zadra Carter je zabio 19 koševa uz 7 skokova, Junaković je postigao 17, a Luković 15.

U trećem kolu AdmiralBet ABA lige Zadar će u derbiju na Višnjiku ugostiti zagrebačku Cibonu.