Alkar lakoćom svladao Dardu

U 11. kolu A1 lige Alkar je ugostio Dardu. Favorizirani domaćin očekivano je slavio te tako došao do osme prvenstvene pobjede i ostao na vrhu tablice.

Alkar – VROS Darda 98:69 (21:17; 53:33; 74:49)

Alkar: Mikulić 17, Boban Jo., Bilandžić, Modrić M., Modrić S. 17, Vitali 10, Boban Ju., Gaurina 13, Žitko 29, Perajica 2, Župić 4, Kanaet 6.
Darda: Kujundžić 3, Meznarić 15, Diminić 18, Hrkač 5, Boras, Došen 9, Hrnčić 8, Krajina, Pandurić 7, Turalija 4.

Gosti su se u utakmici držali samo prvu četvrtinu. Već na koncu prve i čitavu drugu dionicu Alkar je dodao gasa i do velikog odmora odjurio na plus 20. Svima u dvorani je bilo jasno da pitanje pobjednika riješeno, samo je bila u pitanju razlika.

U nastavku je domaćin rutinski održavao prednost i na koncu došao potpuno zaslužene pobjede. Konačni rezultat je iznosio 98:69. Luka Žitko ubacio je 29 poena, a pratio ga je Ivan Mikulić s 17 i šest asistencija. Kod Baranjaca najefikasniji je bio Miše Diminić s 18.

U sljedećem kolu Alkar ide na noge Splitu, dok će Darda u derbiju začelja ugostiti Križevce.