Alkar nanio Kvarneru prvi ovosezonski poraz

U domaćem petom prvoligaškom kolu prepunom derbija, u Sinju su se sastali Alkar i neporaženi Kvarner 2010 iz Rijeke. U napetoj i zanimljivoj utakmici slavio je Alkar rezultatom 74:68, a Riječani su se vratili kući s prvim porazom ove sezone.

Alkar – Kvarner 2010 74:68 (18:17; 37:33; 58:53)

Alkar: Vitali 4, Boban J. 11, Žitko 18, Zupčić 5, Mikulić 14, Boban J., Perajica 7, Buzolić, Gaurina 8, Bilandžić 5, Modrić 2, Kanaet.
Kvarner: Škifić 16, Boban A. 14, Miličević 9, Stipčić 4, Krivec 11, Salamun 2, Veljačić, Radić 6, Šamanić 6, Širko, Proleta, Kucan.

Utakmica je započela pogotkom Nikole Gaurine koji je dao Alkaru početnu prednost. S druge je strane uzvratio Antonio Boban tricom, na koju se nadovezao i Ivica Radić i dao Kvarneru prednost. Puno je još bilo izmjena koševa, a minutu prije kraja četvrtine Alkar je imao prednost sedam razlike. Zatim je zablistao Jure Škifić koji postiže 6 uzastopnih koševa i Kvarner u drugu četvrtinu ulazi samo s pola koša zaostatka.

Škifić je nastavio gdje je i stao i otvara četvrtinu tricom koja daje prednost Riječanima. Niti jedna momčad nije zabila više od pet uzastopnih koševa i prednost se stalno izmjenjivala. Momčad iz Sinja nosio je Luka Žitko koji je imao 8 poena bez promašenog šuta, a na poluvremenu je već imao šest asistencija. Alkar je na poluvrijeme otišao s četiri poena prednosti, rezultatom 37:33.

Drugo poluvrijeme otvorio je Ivan Mikulić s dva uzastopna pogotka, s kojima je odveo Alkar na do sada najvećih 8 poena razlike. Međutim, Riječani se u igru vraćaju preko uigranog dvojca Škifić-Radić te ne dozvoljavaju domaćinima da uzmu dvoznamenkasto vodstvo.  Minutu prije kraja Jure Boban pogađa tricu za šest poena prednosti, no odmah svojom tricom s druge strane uzvraća njegov prezimenjak Antonio. U zadnjim sekundama četvrtine Željko Zupčić pogađa koš za 58:53.

Zadnju četvrtinu otvara Ivan Miličević slobodnim bacanjima i smanjuje na samo 3 poena razlike. Kvarner je krenuo dosta agresivno s ciljem da preuzme vodstvo, ali nisu uspjeli ni izjednačiti. Tri minute prije kraja Miličević pogađa tricu i smanjuje na 4 poena zaostatka, a trener domaćih poziva timeout. U sljedećem napadu zabija Jure Boban, a za njim Toni Vitali i time „zaključavaju“ ishod ovog susreta.