Šarić za produžetak, Blassingame za pobjedu

Cibona je sretno došla do pobjede protiv najmlađe momčadi lige, Mega Vizure i to nakon produžetaka koje je donio Dario Šarić skokom u napadu i košem nakon promašene trice Jerrela Blassingamea. Produžetak je također bio neizvjestan do posljednje sekunde utakmice kada je Blassingame položio u posljednjoj sekundi za pobjedu.

Cibona – Mega Vizura 98:96 (24:25, 43:54, 67:69, 82:82)

Cibona: Šarić 22, Rozić 22, Janning 20, Blassingame 19, Jagodić-Kuridža 10, Žižić 4, Planinić 1, Kus, Junaković, Strawbery, Arapović, Gabrić.

Mega Vizura: Varda 33, Radović 20, Jokić 12, Miljenović 9, Luković 9, Micić 8, Dangubić 4, Avramović 1, Reljić, Krstić, Veljković, Tijanić.

Cibona je susret otvorila koševima Marina Rozića ispod koša, a Mega Vizura odgovara serijom Ratka Varde od 5:0 za vodstvo gostiju 2:5. Poenima Rozića, šarića i Blassingamea vukovi rade seriju 8:0 i prelaze u vodstvo 10:5. Mega Vizura uzvraća serijom 6:0 u kojoj Varda opet postiže novih pet koševa za novo vodstvo gostiju od poena razlike. Izmjenjivale su se momčadi u vodstvu u sljedećim minutama, a igrači Cibone nisu imali odgovora na odličnog Vardu koji je pogađao sve, čak je ubacio i dvije trice na susretu. Kod rezultata 19:19, Cibona radi seriju 5:0 koševima Šarića i Matta Janinga. Ipak, cibosi su u nešto više od minute uspjeli ispustiti prednost i izgubljenim loptama Darka Planinića i Blassingamea dozvoliti gostima da serijom 6:0 zakluče četvrtinu i s rezultatom 24:25 uđu u drugu četvrtinu. Varda je u prvih 10 minuta zabio čak 17 koševa centrima Cibone.

Gosti iz Srbije diktirali su tempo u drugoj četvrtini, a već su nakon tri minute igre otišli na devet poena prednosti, a tu su prednost održavali sve do 18-e minute susreta kada igrači Cibone smanjuju na 40:43, ali posljednje dvije minute opet na strani gostiju koji drugom tricom centra Varde u posljednji sekundama druge četvrtine odlaze na najviših +11, a s tom se razlikom otišlo i na veliki odmor.

Mega Vizura je do najviše prednosti na susretu došla u drugoj minuti treće četvrtine kada su dvicom Nemanje Dangubića poveli s 13 poena razlike. Igrači Cibone malo po malo su smanjivali prednost, a na nešto više od minutu do kraja trećeg perioda uspjeli su izjednačiti rezultat na 67:67. Četvrtina završava poenima Nemanje Radovića za 67:69.

Prvih šest minuta posljednjeg dijela gledali smo čvrste obrane, a vidjeli smo ukupno samo devet poena. Pet s Cibonine strane i četiri s gostujuće. U posljednju minutu susreta ušlo se s tri poena prednosti za goste, bilo je 79:82, a gledatelji u domu Dražena Petrovića gledali su pravu dramu. Prvo je Janning pogodio jedno od dva slobodna bacanja za 80:82 da bi na drugoj strani dva ključna slobodna bacanja koja su gostima mogla osigurati pobjedu promašio Dangubić. Krenula je Cibona u posljednji napad, Blassingame je promašio tricuza pobjedu, ali u napadu je skočio Šarić i iz odbojke poravnao rezultat na 82:82 te odveo susret u produžetak.

Cibona je u prve tri minute produžetka imala vodstvo između jednog i tri poena razlike, a gosti prelaze u vodstvo s pet vezanih poena Nemanje Radovića koji je prvo pogodio dvicu, a zatim i tricu za vodstvo 89:91. Blassingame tricom vraća vodstvo Ciboni, Saša Avramović poravnava. Do zadnjeg napada Cibone vidjeli smo još po četiri poena sa svake strane, a pobjedu Ciboni u posljednjoj sekundi donosi Blassingame polaganjem.

Cibonu su do pobjede predvodili odlični Šarić s 22 poena, 10 skokova, četiri asistencije, dvije ukradene lopte i tri blokade, a valorizacija mu je bila 31. Isti broj poena zabio je i Rozić, a tome je pridodao i sedam skokova, tri asistencije i ukradenu loptu. Janning je zabio 20 uz pet skokova, a Blassingame 19 uz 10 asista. Kod gostiju, ali i na cijelom susretu daleko najbolji iskusni Varda s 33 poena, osam skokova i 12 iznuđenih prekršaja uz valorizaciju 40. Radović je zabio 20 poena uz 12 skokova, a treba spomenuti i organizatora igre, Vasilija Micića s osam poena, šest skokova i čak 12 asistencija, ali je bio i jedan od tragičara susreta zbog lošeg šuta iz igre, pogodio je samo tri lopte od deset ispucanih, a promašio je i tri od četiri slobodna bacanja.

Spomenimo i Darryla Strawberya koji je odigrao još jednu lošu utakmicu, a u 17 minuta na terenu promašio je svih šest dvica i jednu tricu uz dva skoka i asistenciju te izgubljenu loptu. Nastavi li s ovakmim igrama, vrlo je moguće da mu se trener Neven Spahija zahvali na suradnji.