Brođanima slavonski derbi

U 5. kolu košarkaške A1 lige slavonski derbi u Brodu su igrale domaća momčad Slavonski Brod i momčad Darde. Bolji su bili domaćini rezultatom 76:70. Iako dvoboj nazivamo derbijem obje momčadi prije susreta bile su bez pobjede u ovogodišnjem prvenstvu.

Slavonski Brod – Vrijednosnice OS Darda 76:70 (22:20; 39:39; 63:58)

Slavonski Broda: Kljaić 4, Šljuka 11, Hajdić 16, Živković, Šamija 5, Blažević 10, Fodor 19, Kristijan, Soldo 4, Šango, Karlović 7, Šebalj.
Darda: R. Kujundžić 7, Meznarić 16, Šarac, Diminić 12, Bičvić 10, M. Kujundžić, Hrnčić 5, Barišić, Pandurić 20, Turalija.

Utakmicu su bolje počeli domaćini koji su serijom koševa Gorana Fodora došli do prednosti od 8:2. Kasnije se gosti priključuju pa četvrtina završava sa 22:20 za domaćina. U nastavku Darda tricom Meznarića dolazi do prvog vodstva od 27:25. Isti igrač polaganjem povisuje gostujuću prednost na 29:25. Na kraju četvrtine već spomenuti Goran Fodor vraća prednost domaćinu od jednog koša prednosti, no Miše Diminić jednim slobodnim bacanjem izjednačuje te se tim rezultatom odlazi na predah.

Nakon odmora bolje reagira momčad Slavonskog Broda te košem Marka Karlovića odlazi na 11 koševa razlike. Tu prednost održavaju do pred kraj četvrtine kada gosti s dvije ukradene lopte, prvo Antonija Bičvića, a potom Dejana Meznarića, dolaze na samo pet poena zaostatka.

Zadnju četvrtinu ponovno se domaći bude te s dvije trice Marija Hajdića u 33. minuti prelamaju utakmicu. Tu prednost održavaju sve do kraja susreta te upisuju prva dva boda. Kod Brođana najviše su se istaknuli Goran Fodor s 19 poena, Marijo Hajdić sa 16 poena, Nikola Blažević s 10 poena ali i 7 asistencija. Goste su predvodili Luka Pandurić s 20 poena i Dejan Meznarić s 19 poena.

U sljedećem kolu Slavonski Brod ide u Split, a Darda u Zagreb kod istoimenih domaćina.