Alkar ponovno slavio u Trnskom

U susretu četvrtog kola Lige za prvaka u Trnskom je gostovao Alkar. U napetoj utakmici gosti su u samoj završnici stigli do važne pobjede

Zagreb – Alkar 80:84 (23:18; 40:40; 56:61)

Zagreb: Šarac 7, Halilović 13 (10 sk), Mileković 18, Brnas 9, Vuković, Sertić, Novačić 9, Milatić, Blajić 7, Marčinković 13, Madunić 4.
Alkar: Mikulić 10 (9 as), Jo. Boban, M. Modrić 2, S. Modrić 9, Vitali 15, Ju. Boban, Gaurina 13, Žitko 6, Svalina, Perajica 11, Župić 11, Kanaet 7.

Alkar je po drugi puta ove sezone upisao pobjedu u Trnskom. Pred nešto više od mjesec dana u sklopu 16. kola A1 lige Zagreb je izbjegao blamažu tek u samoj završnici. Gosti su u nekoliko navrata tada imali i preko 20 poena prednosti. Zanimljiv je podatak da je i Alkar na domaćem terenu poražen od istog protivnika tako da niti jedna od ovih momčadi u tri ovosezonska susreta nije upisala domaću pobjedu.

Prvo poluvrijeme proteklo je u egalu, a Mravi su većinom bili u maloj prednosti. Ipak na veliki predah se otišlo s neriješenim rezultatom. U nastavku vidjeli smo puno bolji Alkar, a krajem treće četvrtine polaganjem odličnog Ivana Mikulića gosti odlaze na maksimalnih plus sedam.

Domaćin se nije predao. Već nakon dvije minute vratili su prednost na svoju stranu, a potom su se obje momčadi smjenjivale u vodstvu. Vjerojatno ključni trenutak dogodio se u 37. minuti kada Zagreb dobiva tehničku pogrešku. Slavko Modrić zaostatak od tri poena pretvorio je u plus jedan. U penal završnici Sinjani su bili koncentriraniji slavili rezultatom 80:84.

Ivan Mileković je bio najefikasniji kod domaćina s 18 poena, a za slavljenika Toni Vitali ubacio je 15. U sljedećem kolu Alkar dočekuje Cedevitu, a Zagreb putuje na gostovanje kod GKK Šibenika.