Alkar preko Jollyja do prvog mjesta

Dobar posao radi trener Damir Milačić u Sinju. Uz glasnu podršku ponajboljih košarkaških navijača u Hrvatskoj njegova momčad je došla do treće pobjede i sada su usamljeni na vrhu prvoligaškog poretka. U sinoćnjoj utakmici Alkar je protiv Jollyja imao vodstvo od prve do posljednje minute.

Alkar – Jolly JBŠ 69:59 (18:13, 38:34, 54:47)

Alkar: Bilić 3, Jo. Boban 3, Bilandžić , M. Modrić 3, Pavić, S. Modrić 14, Vitali 22 (15sk), Ju. Boban, Gaurina 13, Svalina 3, Perajica 8
Jolly JBŠ: Gulam 12, Roso 2, Pavlović 5, Katura 10, Šekelja, Vrlika, Mrva 10, Najev 4, Subotić 3, Junaković 13, Perković, Bilalović

Preko Slavka Modića i danas najboljeg Toni Vitalija krenuli su Alkari s 5:0. Nakon tog vodstva su nastavili s dominacijom na parketu i unatoč promašenim zicerima sredinom četvrtine tricom Modića odlaze na 11:2. Šibenčani su tek u 13. minuti malo zaprijetili kada je Srđan Subotić tricom smanjio na 20:16, ali Sinjani brzo odgovaraju i na isteku 16. minute dalekometnim ubačajem Ivana Svaline Alkar odlazi na dvoznamenkastu prednost (30:20).

Do pred kraj poluvremena Jolly se preko Martina Junakovića vratio na -2 (36:34), a isti igrač je u nastavku tricom smanjio na samo pola koša. Bila je ekipa Momira Milatovića još u igri do ulaska u posljednju četvrtinu kada Alkari ubacuju u višu brzinu i serijom 9-0 odlaze na najvećih 60:47 i rješavaju pitanje pobjednika.

Jako sam sretan zbog ove pobjede i ponosan na svoje igrače koji su dali 200 posto i koji nikada ne odustaju. Imali smo kontrolu gotovo cijeli susret, znali smo što hoćemo i znali smo kako ćemo to ostvariti. Jolly je prvi koji nas je nadskakao, ali to ovaj put nije bilo presudno. Hvala našoj publici koja je i sama zaslužna na neke koševe – rekao je za ferata.hr trener pobjedničke ekipe Milačić.

Toni Vitali je bio najuvjerljiviji kod Sinjana, upisao je double double učinak od 22 poena i 15 skokova uz valorizaciju 36. Dobru potporu je imao u Modriću (14) i Nikoli Gaurini (13). Kod poraženog Junaković je upisao 13 koševa.

Sinjani (3-0) u sljedećem kolu gostuju kod Gorice (1-2), a Jolly (1-2) u gradskom derbiju dočekuje Šibenik (1-2).