Zabok u produžetku do pobjede, Rančić valorizacija 50!

Kaštelani, najugodnije iznenađenje uvodna tri kola lige, nastavljaju s dobrim partijama. Na neugodnom parketu dvorane Srednje škole Bedekovčina pali su tek u produžetku uz fantastičnu predstavu Damira Rančića.

Zabok – Ribola Kaštela 116:110 (34:27, 66:55, 82:86, 99:99)

Zabok: Zrnić 31, Raić 5, Anzulović 3, Lež 7, Demo -, Vlaić 16, Črnjević 6, Marić 24, Palac 15, Tuđen -, Kapusta 9, Smolić –
Ribola Kaštela: Klarica 13, Vručinić 4, Rašetina 2, Biočić 11, Blažević -, Rančić 46, Vujičević 8, Mašić 9, Došen 15, Šipić 2, Roso -.

Antonio Vlaić s tri uspješna šuta je odveo Zabočane na početku utakmice na 6:0. Sredinom četvrtine gosti uspostavljaju ravnotežu, ali u devetoj minuti Zabok radi seriju 7-0, a nakon trice Ante Mašića, Petar Marić i Robert Lež podižu na 34:24. U nastavku Mašić, Nikola Došen i Rančić tricama smanjuju razliku i dolaze na minimalnih 45:44. Ipak, momčad Dragutina Črnjevića radi novu seriju (9-0) za 56:44, a do poluvremena zadržavaju prednost od 11 koševa (66:55).

Ponajviše zahvaljujući Došenu i Rančiću momčad Stipe Bralića serijom 10-0 se vrača u utakmicu i u 27. minuti su na samo pola koša razlike (73:72), a minutu kasnije prelaze u vodstvo. Novom tricom danas neuhvatljivog Rančića Kaštelani u posljednjih deset minuta ulaze s vodstvom 86:82. Prednost su držali sve do 35. minute kada Marin Zrnić poravnava iz slobodnih bacanja. U posljednjih pet minuta je puno promašenih šuteva i izgubljenih lopti na obje strane, a u posljednjoj minuti ni jedan igrač ne uspijeva poentirati i susret je otišao u produžetak koji su Zabočani riješili dalekometnim ubačajima.

Bez obzira na poraz, prvo ime na parketu je bio Damir Rančić. Postigao je 46 poena (65 % šut) uz nevjerojatnu valorizaciju 50! U pobjedničkoj ekipi Marin Zrnić nije puno zaostajao, upisao je 31 koš uz 83 % šuta i valorizaciju 41.Istakli su se i Marić (24), Vlaić (16) te mladi Filip Palac (15).

U četvrtom kolu Kaštelani (2-1) su slobodni dok Črnjevićeva momčad (2-1) putuje u Split (1-1). Žuti danas u podne igraju u Trnskom posljednju utakmicu trećeg kola.