Alkar srušio Zagreb u Trnskom

U posljednjoj utakmici 16. kola A1 lige, Zagreb je na domaćem terenu poražen od Alkara. Igrači Danijela Jusupa olako su shvatili utakmicu i tek u završnici su izbjegli potpunu blamažu na domaćem terenu.

Zagreb – Alkar 66:70 (19:19; 25:47; 42:61)

Zagreb: B. Žganec, Šarac, Segarić 14, Halilović 17, Mileković 8, K. Žganec 7, Brnas 7, Vuković, Novačić 10, Dojkić, Rogić, Marčinković 3.
Alkar: Mikulić 10, Jo. Boban, M. Modrić, Buzolić, S. Modrić 6, Vitali 8, Ju. Boban 16, Gaurina, Žitko 15, Perajica 8, Župić, Kanaet 7.

Zagreb je propustio prvu od tri meč lopte da i matematički osigura Ligu za prvaka. Jusup po završetku susreta nije imao izbora nego stisnuti ruku danas boljem, Damiru Milačiću. Prva četvrtina protekla je u egalu, a potom u drugoj četvrtini Mravi pet minuta nisu ubacili niti poena. Sinjani su vješto kažnjavali svaki propust u igri domaće momčadi i agresivnom obranom do poluvremena pobjegli na čak 22 razlike.

Iako se očekivalo da će Zagreb smanjiti prednost gostiju, to se nije dogodilo. U trećoj četvrtini Alkar je održavao svojih plus 20. Prišli su Mravi pet minuta prije kraja na minus 12, ali tu su ponovno stali. Tek u samom finišu stigli su na četiri poena zaostatka, ali vremena je bilo premalo. Konačni rezultat glasi 66:70.

Miralem Halilović sa 17 poena i 9 skokova bio je najefikasniji u redovima Zagreba, a kod Alkara Jure Boban je ubacio 16.

Obje momčadi nakon 16. kola su na diobi prvog mjesta s 11 pobjeda i pet poraza. U sljedećem kolu Zagreb putuje kod preporođenog Splita, a Alkar je ponovno na sjeveru Hrvatske, u Križevcima. Obje će momčadi tako imati priliku osigurati utakmice s ABA ligašima protiv momčadi iz donjeg dijela ljestvice.