Ciboni pobjeda nakon produžetka

U utakmici 23. kola ABA lige Cibona je ugostila makedonski MZT Skopje Aerodrom. U napetom susretu tek nakon produžetaka slavila je domaća momčad te tako dodatno povećala svoje izglede za Final Four. Vukovima na ruku ide i poraz Partizana koji sada ima isti omjer kao i zagrebačka momčad, ali bolji međusobni.

Cibona – MZT Skopje Aerodrom ot93:90 81:81 (18:23; 41:39; 59:58)

Cibona: Kus 10, Planinić 10, Blasingame 13 (11 as), Demo, Šarić 18, Rozić 7, Jagodić-Kurdiža 10, Junaković, Mavra, Arapović 4, Siriščević 21, Gabrić.
MZT: Sinovec 18, Kostoski 2, Stajić, Lučić 5, Stojanovski 8, Gečevski 14, Stojanovski 12, Marinković 5, Šehović 5, Nikolovski 2, Davis 2, Cvetković 17.

Prvo poluvrijeme proteklo je u egal gdje su pretežito gosti bili u vodstvu. U 15. minuti na teren je po prvi puta ušao Marko Arapović i odigrao je odličnu rolu. U pet minuta igre ubacio je četiri poena te je jedan od najzaslužnijih što su Vukovi na veliki predah otišli s plus dva.

U nastavku utakmice ista priča, samo što je ovaj put Cibona održavala laganu prednost. Problemi su započeli u 38. minuti kada Dario Šarić radi dvije osobne u kratkom razmaku te je morao sjesti na klupu. Aleksandar Cvetković bio je miran s linije slobodnih bacanja i doveo je svoju momčad u vodstvo nešto više od minute prije kraja. U posljednjoj minuti najprije je Darko Planinić bacanjima vratio Vukovima vodstvo dok je na drugoj strani Cvetković odgovorio tricom za plus dva.

Jerel Blassingame je potom poravnao, a Gjorgji Čekovski radi napadački faul u posljednjem napadu. Igrat će se produžetak. Rezultat nakon 40 minuta glasi 81:81. Cibona se bolje snašla u dodatnih pet minuta te izborila izuzetno bitnu pobjedu.

Odličan je bio Ivan Siriščević s 21 poenom (5 trica), a slijedio ga je Šarić s 18. Kod MZT-a Stefan Sinovec je ubacio 18, a Cvetković 17.

U sljedećem kolu Cibonu čeka utakmica u Laktašima, a MZT će na domaćem terenu dočekati Široki.