U 22. kolu španjolske Endesa lige Barcelona je u gostima deklasirala Valladolid rezultatom 111:66, a glavni akter večeri bio je Amerikanac Jacob Pullen.

Za manje od 23 minute igre, Jacob Pullen učinio je nemoguće i ubacio dvanaest trica iz petnaest pokušaja, a time i srušio 20 godina star rekord legendardnog Oscara Schmidta, koji je do jučer držao rekord s 11 pogođenih trica. Između ostalog, Pullen je završio s 42 poena, što mu je rekord karijere, a također je i izjednačio najbolji valorizaciju. Zadnju, rekordnu tricu, ubacio je 13 sekundi prije kraja utakmice, a sve možete vidjeti na sljedećem videu:

Spomenimo još kako je u toj utakmici veću minutažu dobio i naš Mario Hezonja, koji je u 21 minuti provedenoj na parketu postigao 9 poena, 3 skoka i čak 6 asistencija. Naš drugi Hrvat u redovima Barcelone, Ante Tomić, nije igrao u ovom susretu, kao ni prvi playmaker Juan Carlos Navarro.